Zamość: Był pat w sprawie hali mat

  • 02.11.2021, 07:15
  • Anna Szewc
Zamość: Był pat w sprawie hali mat Sala mat została oddana do użytku w październiku 2018 roku
Spór między trenerem zapaśników a dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji przeniósł się na sesję i wywołał długą dyskusję.

Lista zarzutów była długa. Mateusz Ferens, którego dotyczyły, twierdził, że w większości są nieprawdziwe. Jednocześnie część wskazanych błędów naprawił i zobowiązał się działać dalej. A radni przyjęli to za dobrą monetę i skargę na szefa zamojskiego OSiR-u uznali za bezzasadną. 

Czytaj także: Radni Zamościa nie pozwolili prezydentowi zarabiać mniej

To był jeden z najgorętszych i najdłużej dyskutowanych punktów ostatniej (25 października) sesji Rady Miasta Zamość. Radni mieli przyjąć uchwałę w sprawie skargi, którą na dyrektora Mateusza Ferensa złożył Ryszard Radliński, trener zapaśników i summitów UKS Sorga.

Maty w roli głównej

Pismo od szkoleniowca wpłynęło do RM w połowie września. Jego autor zarzucał szefowi OSiR-u wiele. M.in. to, że nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa zawodnikom, bo maty w sali przeznaczonej dla klubów sportów walki się "rozchodzą". Napisał, że ściany i konstrukcje stalowe nie są osłonięte atestowanymi materiałami, nie działa ogrzewanie, a dach przecieka. Kolejny zarzut to to, że dyrektor wykorzystując pozycję monopolisty, wykorzystuje matę Sorgi i czerpie z tego korzyści, a jednocześnie blokuje inicjatywy trenerów, którzy chcą miejsce prowadzenia zajęć doposażać. Ryszard Radliński chciał np. podwiesić pod sufitem linę i nie dostał na to zgody.

Sprawą zajęła się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji RM. Na sesję przygotowała uchwałę, w której radni mieli stwierdzić uznanie skargi Radlińskiego na Ferensa za bezzasadną. Jak to argumentowano?

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe