Zamość: Policjanci zadbali o groby przedwojennych funkcjonariuszy

  • 01.11.2021, 07:30
  • st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Zamość: Policjanci zadbali o groby przedwojennych funkcjonariuszy Fot. KMP Zamość
Z okazji Wszystkich Świętych policjanci z zamojskiej jednostki wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów zamojskiej komendy uporządkowali groby funkcjonariuszy, którzy pełnili służbę w wiele lat temu w Policji Państwowej. Gestem tym oddali wyraz pamięci swoim kolegom z dawnych lat.

Na cmentarzu parafialnym w Zamościu znajdują się groby funkcjonariuszy Policji Państwowej. Policjanci ci zmarli w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Niektórzy, wypełniając do końca rotę ślubowania, zginęli z rąk bolszewików w 1920 roku w czasie ewakuacji posterunku. Niektórzy zostali zabici przez bandytów.

Tuż przed Świętem Zmarłych ich mogiłami zaopiekowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu wraz z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów zamojskiej komendy. Uporządkowanie grobów to gest współczesnych policjantów upamiętniający starszych kolegów i oddanie czci ich pamięci.

Policjanci oddali im hołd zapalając znicze i przystrajając mogiły biało-czerwonymi wstęgami.

st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe