Zamość: Kwesta na cmentarzu parafialnym

  • 31.10.2021, 11:03
  • Łukasz Kot, przewodniczący SKOCP w Zamościu
Zamość: Kwesta na cmentarzu parafialnym Fot. Archiwum KT
W zeszłym roku się nie odbyła, bo cmentarze były zamknięte. Tym razem dojdzie do skutku. Na poniedziałek, 1 listopada jest planowana kolejna kwesta na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków w Zamościu. Pieniądze, jak zwykle mają być zbierane na ratowanie zabytkowych nagrobków tej nekropolii.

Dotychczas dzięki zgromadzonym środkom udało się wyremontować 41 obiektów (38 nagrobków, dwie barkowe, kamienne latarnie a także zabytkową, kamienną ławeczkę). Niestety, ale w ubiegłym roku ze względów epidemiologicznych nie została przeprowadzona kwesta. Każdy chcący wesprzeć inicjatywę mógł dokonać indywidualnych wpłat na konto Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu PKO BP S.A. 44 1020 5356 0000 1802 0067 9753

Tegoroczna kwesta rozpocznie się tradycyjnie 01 listopada 2021 r. w Dniu Wszystkich Świętych o godzinie 8.00 rano i zakończy o godzinie 18.00. Weźmie w niej udział około 70 osób w tym harcerze, zuchy i uczniowie zamojskich szkół. Sztab SKOCP będzie się mieścił w Świetlicy Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Peowiaków 68A (I piętro).

 Kwestować będziemy w czterech miejscach.

Stanowisko A – przy głównym wejściu (po schodach) na cmentarz od ul. Peowiaków.
Stanowisko B – przy bramie wjazdowej na cmentarz od ul. Peowiaków.
Stanowisko C – przy wejściu bocznym na cmentarz od ul. Przemysłowej.
Stanowisko D – na terenie cmentarza przy Domku Grabarza.

Przeliczenia zebranych środków (tego samego dnia) dokonają bankowcy z Banku PKO BP.

Celem Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu jest ratowanie zabytkowych i zniszczonych nagrobków.

Dziękujemy za dotychczasową hojność i zarazem prosimy o przychylność dla kwestujących w tym roku i wsparcie tej cennej inicjatywy.

Jednocześnie zapraszamy tych którym bliska jest ta inicjatywa na Mszę świętą w intencji kwestujących, darczyńców jak również wszystkich spoczywających na zamojskiej nekropolii odprawioną w zamojskiej katedrze pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w dniu 30.10.2021 r. (sobota) o godzinie 18.00.

Więcej informacji o naszych działaniach znajdziecie państwo na www.kwesta.zam.pl

Pieniądze na odnowę Cmentarza Parafialnego w Zamościu można także wpłacać na konto:
PKO BP S.A. 44 1020 5356 0000 1802 0067 9753

Łukasz Kot, przewodniczący SKOCP w Zamościu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.11.2021, 17:32
Ludzi jakby mniej bo część wybrała się już wczoraj, w niedzielę na groby bliskich. I szkoda, że nie było kwestujących także w niedzielę, choćby tylko w głównych wejściach. Taka uwaga by zbierający pieniądze (po Mszy to było widać) nie zajmowali się pogaduchami ze znajomymi tylko kwestą. Dojść trudno było do puszki.

Pozostałe