Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 14:11
Reklama Baner reklamowy FOOD P

Granica: Nie szczepią się, a zaświadczenia mają

Już blisko 500 osób usiłowało przekroczyć polsko-ukraińską granicę przedstawiając podczas odprawy fałszywe zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Ostatnio taki przypadek odnotowano na przejściu w Zosinie.
Granica: Nie szczepią się, a zaświadczenia mają

Autor: Fot. NOSG

We wtorek, 25 października granicę przekraczało tam pięcioro obywateli Ukrainy. Każda z tych osób przedstawiła dokument wskazujący na to, że jest zaszczepiona przeciwko koronawirusowi. To zwolniłoby Ukraińców z obowiązkowej kwarantanny po wjeździe do Polski. Jednak odprawiający cudzoziemców strażnik graniczny zaczął coś podejrzewać.

Czytaj także: Zatrzymani za antyuszczepionkowe i antycovidowe hasła na murach

Zaświadczenia zostały dokładnie sprawdzone i okazało się, że są fałszywe. Wszyscy podróżni, dwie kobiety oraz trzech mężczyzn, zostali zatrzymani. Wszczęto też  postepowania dotyczące posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Ukraińcom odmówiono wjazdu na terytorium RP.

To nie był jednostkowy przypadek. Bo jak podaje Nadbużański Oddział Straży Granicznej, w tym roku ujawniono  już 554 przypadki posłużenia się podczas kontroli paszportowej międzynarodowym certyfikatem szczepień przeciwko COVID19 wydanym na Ukrainie, co do których zaistniało uzasadnione podejrzenie fałszerstwa.

– Fakt, posłużenia się fałszywym zaświadczeniem potwierdzającym przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19, którymi posłużyli się podróżni jako dokumentem zwalniającym z odbycia kwarantanny, ujawniono na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem (352 przypadki), Dołhobyczowie (76 przypadków), Hrubieszowie (74 przypadki) oraz w Dorohusku (52 przypadki) – wylicza Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Dodaje, że posługiwanie się fałszywymi dokumentami jako autentycznymi, usankcjonowane jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Czytaj także: Szczepienia przeciw COVID-19. Seniorzy mówią #tomojwybor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1 firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XYZTreść komentarza: Nie może bo budżet uchwalony musi zgodnie z nim działać inaczej RIO zaopiniuje negatywnie. Lwowskiej też nie wstrzymaData dodania komentarza: 25.04.2024, 12:12Źródło komentarza: Zamość: Na Karolówce przebudowanych zostanie kilka drógAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Zabrać socjal pasożytom pokroju pana buraka i dać na pocztę. Pieniądze sto razy lepiej wydane.Data dodania komentarza: 25.04.2024, 11:37Źródło komentarza: Strajk na poczcie. Uwaga, to oznacza utrudnienia dla klientów [KOMUNKAT ZWIĄZKOWCÓW]Autor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Likwidują coś w jednej z najszybciej wyludniającej się gminy w całym kraju? Niemożliwe.Data dodania komentarza: 25.04.2024, 11:33Źródło komentarza: "Nie" dla likwidacji! Znowu stają w obronie poczty w DołhobyczowieAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Proste rozwiązanie zabrać socjal takim pasożytom jak pan burak i dać na pocztę. I tak z moich podatków to idzie więc wolę takie rozwiązanie.Data dodania komentarza: 25.04.2024, 11:31Źródło komentarza: "Nie" dla likwidacji! Znowu stają w obronie poczty w DołhobyczowieAutor komentarza: klikTreść komentarza: Jenot to sobie może , zaorać las, tam gdzie jego miejsce!Data dodania komentarza: 25.04.2024, 11:30Źródło komentarza: Zamość: Nieoficjalne wyniki wyborów. Rafał Zwolak nowym prezydentemAutor komentarza: no nie "normalny" ?Treść komentarza: najwięcej ma do powiedzenia sbecki emerytData dodania komentarza: 25.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Zbliża się sezon komunijny. I liczenie wydatków. 250 zł od talerzyka to początek
Reklama
Reklama