Tomaszów Lubelski: Pani Janino 200 lat!

  • 28.10.2021, 06:00
  • wd
Tomaszów Lubelski: Pani Janino 200 lat! Janina Sidor w towarzystwie burmistrza Żukowskiego
Janina Sidor 16 października skończyła 100 lat. Jest obecnie jedyną 100-latką w Tomaszowie Lubelskim i najstarszą mieszkanką tego miasta.

Janina Sidor, z domu Świderek, urodziła się 16 października 1921 roku w Tomaszowie Lubelskim. W dzieciństwie mieszkała w tzw. Szurach (dzisiaj ul. Chopina). Zawsze bliski był jej Kościół i Bóg. Jako młoda dziewczyna pomagała przy budowie kościoła Serca Pana Jezusa.

Czytaj także: Pani Natalio, dużo, dużo zdrowia!

 – Po 10 cegieł na plecach nosiła na budowę tego kościoła– powtarza wspomnienia swojej mamy Helena Maryńczak.

W kościele Matki Bożej w Tomaszowie Lubelskim w 1945 roku pani Janina stanęła na ślubnym kobiercu. Poślubiła Jana Sidora, kawalera z Majdanu Górnego. Zamieszkali w Wierszczycy (gm. Jarczów), pracowali na roli. Małżonkowie doczekali się dwóch córek. Jan Sidor zmarł w 1972 roku. Kilka lat później Janina Sidor z córką przeprowadziła się do Tomaszowa. Pustkę po mężu wypełniła, poświęcając więcej czasu na modlitwę. Wstąpiła nawet do Świeckiego Zakonu Franciszkańskiego i została świecką franciszkanką.

Cały artykuł poświęcony dostojnej jubilatce dostępny w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kramer
kramer 29.10.2021, 05:51
Nie Szury tylko Sznury.

Pozostałe