Odznaczenia od ministra z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  • 27.10.2021, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Odznaczenia od ministra z okazji Dnia Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia nauczycielom i pracownikom oświaty z terenu byłego województwa zamojskiego.
Z udziałem ministra edukacji i nauki otwarto wyremontowaną halę sportową przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Uroczystość była częścią regionalnego Dnia Edukacji Narodowej. Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia nauczycielom i pracownikom oświaty z terenu byłego województwa zamojskiego.

Szef resortu edukacji gościł w Biłgoraju na zaproszenie starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa. Uroczystość odbyła się 21 października, a – oprócz szefa resortu edukacji, społeczności szkolnej i władz samorządowych oraz nauczycieli z regionu – wzięli w niej udział m.in. posłowie Beata Strzałka i Tomasz Zieliński, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk oraz dyrektor zamojskiej delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty Monika Żur, która ją poprowadziła.

Czytaj także: Przemysław Czarnek na inauguracji roku w Akademii Zamojskiej (ZDJĘCIA, FILM)

Hala jak marzenie

– Oddanie wyremontowanej i odnowionej hali sportowej, jednej z największych w powiecie biłgorajskim, jest ważnym wydarzeniem z kilku powodów – powiedział minister Przemysław Czarnek. – Głównym jest odzyskiwanie przez młodzież kondycji fizycznej po covidzie, ale i dorosłych, którzy będą mogli z tej hali korzystać. Inwestycja za ponad 2,5 mln zł, dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu kwotą 1,2 mln zł, pięknie została wykonana, odpowiednio wyposażona i wygłuszona. Realizacji inwestycji gratuluję panu staroście i dyrektorowi tej szkoły.

Czytaj także: Prezydent Zamościa nagrodził nauczycieli (LISTA WYRÓŻNIONYCH, ZDJĘCIA)

Przypomnijmy, że prace remontowe w hali sportowej przy ul. Cegielnianej trwały 7 miesięcy. Obecnie jest to wzorcowy obiekt sportowo-widowiskowy.

Kto został odznaczony? Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rozdawajcie  jak nie wasze, a z podatków  to i wam coś zostanie
rozdawajcie jak nie wasze, a z podatków to i wam coś zostanie 27.10.2021, 20:34
Brawo za douczanie na skype !!!!!! Medale za Odre i Nyse im i czerwone gwiazdy polski ludowej i podwyżki o 100 % bo ceny wzrosły o 300%

Pozostałe