Zamość: Strażackie ćwiczenia z sanepidem (ZDJĘCIA)

  • 23.10.2021, 13:20
  • mł. bryg. Andrzej Szozda/KM PSP Zamość
Zamość: Strażackie ćwiczenia z sanepidem (ZDJĘCIA) Fot. KM PSP Zamość
W środę, 20 października Komenda Miejska PSP w Zamościu wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zorganizowały ćwiczenia doskonalące Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Zamość 1”, utworzonej na bazie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu. Ćwiczenia wsparł zastęp rozpoznania chemicznego, z JRG 1 w Lublinie.

Ćwiczenia miały na celu wypracowanie procedur postępowania pracowników tej instytucji jak również współpracy służb na wypadek powstania zagrożenia.

W ćwiczeniach brali udział także przedstawiciele KM Policji, Straży Miejskiej oraz inspektorzy sanitarni z terenu powiatów ościennych.

Czytaj także: Wypadek na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego - to były ćwiczenia

Jednym z dość istotnych elementów doskonalenia strażaków są ćwiczenia, które pozwalają lepiej przygotować się na możliwe sytuacje. Ćwiczenia są też niezmiernie potrzebne, dla właściwego funkcjonowania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, zabezpieczającej południową część województwa lubelskiego.

Czytaj także: Szkolenia pod napięciem w Krasnobrodzie. Powstał nowy poligon

mł. bryg. Andrzej Szozda/KM PSP Zamość

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe