Koronawirus: Zdalna nauka w ponad 300 szkołach w województwie

  • 22.10.2021, 17:33
  • ak
Koronawirus: Zdalna nauka w ponad 300 szkołach w województwie Fot. pixabay.com
Ten tydzień kończy się zdalną nauką dla dzieci i młodzieży z 364 szkół i przedszkoli w województwie lubelskim. Żadna placówka nie została z powodu koronawirusa zamknięta. Na kwarantannie są tylko wybrane grupy lub klasy, również na Zamojszczyźnie.

W powiecie biłgorajskim dotyczy to aż 12 placówek. Są to: Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju, a także technikum mechaniczno-elektryczne przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Tam z domów młodzież ma się uczyć aż do 29 października.

Dzień wcześniej kwarantannę zakończą uczniowie podstawówki w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie (przedszkolaki z tej placówki były na kwarantannie do dzisiaj) oraz Szkoły Podstawowej im. Sługi Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju.

Do poniedziałku, 25 października na kwarantannie mają być dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Biłgoraju, przedszkolaki z Józefowa oraz uczniowie tamtejszej podstawówki.

Dzisiaj zdalną naukę zakończyła część młodzieży z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju, uczniowie tamtejszej SP nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego i licealiści z LO im. ONZ (w tych szkołach to już kolejna taka sytuacja), a także uczniowie SP w Rakówce.

Jeśli chodzi o Zamość, to do niedzieli, 24 października kwarantanną są objęci uczniowie z VII LO przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 i technikum przy tej samej szkole. Do poniedziałku z domów uczy się też część uczniów I LO im. Jana Zamoyskiego, zaś do czwartku, 28 października licealiści z III LO i I Społecznej Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Zamościu. Dopiero w piątek, 29 października kwarantannę zakońzy technikum przy ZSP nr 1. Dzisiaj kwarantannę zakończyli uczniowie IV LO przy ZSP nr 3 im. Armii Krajowej.

Koronawirus nie omija też szkół w powiecie zamojskim. Do szisiaj zdalnie uczyła się część dzieci z SP w Antoniówce, do poniedziałku na kwarantannie są uczniowie SP im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu, a do soboty, 30 października włącznie SP w Kalinowicach.

Jak dotąd, z powodu koronawirusa na zdalne nauczanie nie musieli przechodzić uczniowie szkół w powiatach hrubieszowskim i tomaszowskim. Tam nowych zakażeń SARS-CoV-2 notuje się najmniej.

Pełna lista placówek, w któych trzeba było przejść na nauczanie zdalne dostępna w załączniku poniżej.

 

 

ak

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podwyżki i dofinansowanie  za szkodliwe
Podwyżki i dofinansowanie za szkodliwe 27.10.2021, 20:37
Resort edukacji publikuje dane o funkcjonowaniu szkół. "Nauczanie zdalne w ostatniej kolejności"--- kilka wpisów wyżej hahahahah

Pozostałe