Zamość: Darmowe badania w Galerii Twierdza

  • 22.10.2021, 13:51
  • Materiał nadesłany
Zamość: Darmowe badania w Galerii Twierdza
Już jutro, w sobotę, 23 października w godz. 10-17 w Galerii Twierdza przy ul. Przemysłowej 10 w Zamościu będzie można za darmo nauczyć się badać piersi, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, a także skorzystać z porad radioterapeuty i psychologa. Akcję pod hasłem „Wykiwaj raka" organizuje Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość razem ze Stowarzyszeniem Zamojskie Amazonki, Centrum Szkół Mundurowych oraz Galerią Twierdzą.

Nauka prawidłowego badania piersi będzie prowadzona przy użyciu fantomów, dodatkowo chętni będą mogli zmierzyć sobie ciśnienie i cukier. Zamojskie Amazonki przedstawią także założenia swojego stowarzyszenia oraz projekty, które realizują, zaprezentują też piękne prace zrobione na warsztatach plastycznych. A porad lekarskich i psychologicznych udzielą specjaliści z zamojskiego ośrodka Nu-Med.

– Zdrowie jest wartością, która pomaga nam w realizacji naszych codziennych obowiązków, marzeń zainteresowań. Dlatego powinniśmy dbać o nasze zdrowie na każdym kroku. Akcje takie jak ta „Wykiwaj Raka" przypominają i zwracają uwagę na to, co jest w naszym życiu bardzo ważne – mówi Milena  Milczuk, psychoonkolog z Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość.

Przy okazji „Wykiwaj Raka" odbędzie się także akcja „Daruj Włosy i Pomóż". To inicjatywa Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych oraz Stowarzyszenia Amazonek w Zamościu. Dla osób chętnych do oddania włosów będą czekały w Galerii Twierdza upominki!

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe