Wypad na narty w tym roku będzie droższy

  • 24.10.2021, 15:57
  • News4Media
Wypad na narty w tym roku będzie droższy iStock
Właściciele ośrodków narciarskich już ostrzegają, że w tym sezonie ceny za ich usługi pójdą w górę. Podwyżki zapowiadają się też w hotelach i pensjonatach.

Choć do startu sezonu narciarskiego jeszcze trochę czasu, to fani zimowych atrakcji już planują urlopy, aby móc poszusować na stokach. Jeżeli wybiorą krajowe ośrodki, to muszą liczyć się z wydaniem większych pieniędzy niż w poprzednich latach. Właściciele baz narciarskich otwarcie mówią, że trzeba spodziewać się podwyżek stawek.

Ceny na pewno zostaną podniesione. Już jesteśmy po spotkaniach z właścicielami stacji w ramach wspólnego karnetu Tatry Super Ski. Uzgodniliśmy podwyżki rzędu 10-15 proc.” – przyznaje w rozmowie z „Polska Times” Jan Walkosz-Jambor ze stacji narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Nowe stawki są jeszcze tajemnicą, ale można przewidywać, że całodzienny karnet to koszt 130 złotych, podczas gdy w poprzednim sezonie było to 115 złotych.

Właściciele innych ośrodków także mówią o planowanych podwyżkach a każdy z nich tłumaczy to w ten sposób. Winne są rosnące ceny prądu. Eksperci przewidują, że stawki za energię elektryczną wkrótce wzrosną o 20-30 procent. Właśnie prąd jest jednym z najważniejszych kosztów prowadzenia ośrodka narciarskiego. Naśnieżenie stoku o długości pochłaniało w ubiegłym roku 20 tys. złotych dziennie. Teraz, wraz z podwyżkami cen energii, ma być znacznie droższe.

To nie jedyne niemiłe zaskoczenie, z jakim zatkną się fani narciarstwa. Przewidywane są także podwyżki cen za usługi noclegowe. Można było to zaobserwować latem, kiedy hotele i pensjonaty podniosły opłaty (10 – 15 procent), chcąc zrekompensować sobie czas lockdownu. Mimo tego, według najnowszych raportów, turyści korzystali z tych usług. W lipcu 2021 r. turyści w Polsce wykupili 12 mln miejsc noclegowych. Jak podał właśnie Główny Urząd Statystyczny, od stycznia do czerwca 2021 r. z obiektów noclegowych skorzystało 5,3 mln turystów, którym udzielono 14,9 mln noclegów.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 25.10.2021, 08:29
kto to pisał ? Sławomir czy Rafał ? Wielkie G
ha tfu!
ha tfu! 24.10.2021, 20:15
Nasz naczelny narciarz Andrew D. się nie przejmuje, polaczki zapłacą za jego narty.
Polak
Polak 25.10.2021, 08:27
tobie PO*** to nie grozi. "polaczki" definiują cię jednoznacznie komuchu
ha tfu!
ha tfu! 25.10.2021, 09:55
Spokojnie polaku robaku, za jakiś czas rachunki cię wyjaśnią. Odłączą, od prądu, od gazu, zostaniesz patRYJotą idiotą bez pieniedzy na opłaty, ciekawe czy dalej będziesz tak szczekał. Idź do lekarza przedawkowałeś propagandę tvp, może jeszcze nie jest za późno.
Polak
Polak 25.10.2021, 11:25
o właśnie "polak robak" , "patRYJota". To mentalność takich co w czasie II WŚ byli szmalcownikami a później UBekami. Pluli na Polaków i mordowali Polaków. Jesteś takim Urbanem. Zwykłym ścierwem żerującym na Polakach
oj zabolało brunatnego patRYJote
oj zabolało brunatnego patRYJote 25.10.2021, 12:46
Na takich jak ty, nawet szkoda śliny. Dziękuję, schlebiasz mi tym Urbanem. Czas cię zweryfikuje.

Pozostałe