Gm. Komarów-Osada: Rolnik z Antoniówki znalazł w polu niewybuchy

  • 21.10.2021, 11:09
  • ak
Gm. Komarów-Osada: Rolnik z Antoniówki znalazł w polu niewybuchy Fot. KMP Zamość
Zaroiło się w środę (20 października) od mundurowych na polu w Antoniówce (gm. Komarów-Osada). Bo 41-letni gospodarz natrafił na niewybuchy z czasów II wojny światowej.

Najpierw rolnik znalazł dwa pociski. I natychmiast zawiadomił policję. Miejsce znaleziska zabezpieczyli funkcjonariusze z Łabuń. Wezwano też wojskowych saperów z Chełma.

– Żołnierze sprawdzając teren odnaleźli kolejne pociski. Łącznie na polu odnaleziono 16 sztuk amunicji. Wszystkie niebezpieczne znaleziska saperzy zabrali do zniszczenia – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjantka przypomina, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać czy też rozbrajać. Natychmiast trzeba zaalarmować odpowiednie służby.

Czytaj także: W Moniatyczach między fasolą leżał pocisk artyleryjski

Czytaj także: Gospodyni z gm. Grabowiec sprzątała podwórko, znalazła granat

Czytaj także: Skorodowane niewybuchy w Hutkach

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ochi
Ochi 09.02.2022, 09:51
Ja mam z 20 tego w domu

Pozostałe