Józefów: Już pół wieku razem. Świętowali złote gody

  • 21.10.2021, 10:00
  • ak
Józefów: Już pół wieku razem. Świętowali złote gody Fot. UMiG Józefów
Minęło ponad 50 lat od momentu, gdy stawali na ślubnym kobiercu, we wtorek (19 października) kilkanaście małżeństw z gminy Józefów obchodziło uroczyście jubileusz złotych godów zorganizowany przez samorząd.

Najpierw była msza święta w intencji jubilatów, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii, ksiądz dziekan Zenon Mrugała, a homilię wygłosił ksiądz Zbigniew Gaca, prywatnie syn jednej ze "złotych par". Następnie uroczystość przeniosła się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Bohaterów tego święta witała Aleksandra Dura, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Dura, a życzenia i gratulacje złożył małżonkom burmistrz Roman Dziura.

Małżonkom wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP. Otrzymali je:  Lucyna i Jan Biszczanikowie z Majdanu Nepryskiego, Krystyna i Stanisław Biszczanikowie z Józefowa, Krystyna i Jan Borsukowie z Górecka, Barbara i Jan Budzyńscy z Józefowa, Teresa i Jan Czerniakowie z Siedlisk, Wanda i Władysław Gacowie z Józefowa, Wiesława i Jan Gontarzowie ze Stanisławowa, Jadwiga i Eugeniusz Książkowie ze Stanisławowa, Marianna i Jan Maciochowie z Górecka Starego, Joanna i Stefan Mirosławowie z Józefowa, Krystyna i Czesław Nowiccy z Borowiny, Stefania i Jerzy Podolakowie ze Stanisławowa, Maria i Henryk Rogowscy z Józefowa, Maria i Jan Szopowie z Szopowego, Zofia i Jan Suszyńscy z Józefowa, Józefa i Jan Surmaczowie z Hamerni, Lucyna i Henryk Zugajowie z Józefowa oraz Kazimiera i Bronisław Żmudowie z miejscowości Górniki.

Spotkanie uświetnił występ józefowskiej Kapeli "Rzemyki".

Czytaj także: Przeżyli z sobą pół wieku. Złote gody małżonków z gm. Komarów-Osada

Czytaj także: Złote gody w Jarczowie. Kto świętował jubileusz?

Czytaj także: Już pół wieku po ślubie. Czas na złote gody w Telatynie

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe