Koronawirus w szkołach. Gdzie muszą uczyć się zdalnie?

  • 19.10.2021, 15:18
  • ak
Koronawirus w szkołach. Gdzie muszą uczyć się zdalnie? Fot. pixabay.com
Ten tydzień przyniósł kwarantannę w kolejnych szkołach i przedszkolach w woj. lubelskim. Na zdalne nauczanie musiały przejść również placówki z naszego regionu.

O związanej z epidemią sytuacji w oświacie piszemy co kilka dni. W piątek, 15 października zdalne nauczanie obowiązywało w ponad 200 placówkach na całej Lubelszczyźnie.

Przypomnimy, że już w zeszłym tygodniu na kwarantannie byli uczniowie podstawówki w Kotlicach, dzieci z przedszkola integracyjnego Bambini w Biłgoraju, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej, SP Woli Różanieckiej (gm. Tarnogród) oraz technikum przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu. Do stacjonarnego nauczania mieli wrócić w poniedziałek, 18 października. 

Dzisiaj w szkołach już mogli się pojawić uczniowie klasy licealnej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu i SP nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Biłgoraju. 

Już w zeszłym tygodniu było wiadomo, że do czwartku, 21 października częściowo zdalna edukacja ma być prowadzona w SP im. Generała Władysława Sikorskiego w Goraju, w technikum leśnym w Biłgoraju oraz technikum przy ZSP nr 5 w Zamościu. O dzień dłużej z domów uczyć się będzie część uczniów SP nr 10 im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu. 

Ale początek tego tygodnia przyniósł podobne decyzje dotyczące kolejnych szkół, m.in. LO im. ONZ w Biłgoraju (zdalna nauka do 22 października) oraz I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, gdzie z domów uczniowie kilku klas muszą się uczyć do 25 października.

Pełna lista szkół, w których trzeba było przejść częściowo na zdalne nauczanie w załączniku poniżej.

ak

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe