Gm. Trzeszczany: Niewinni prawomocnie

  • 20.10.2021, 07:00
  • par
Gm. Trzeszczany: Niewinni prawomocnie Fot. pixabay.com
W ub. tygodniu Sąd Okręgowy w Zamościu oddalił apelację Stanisława Czarnoty, wójta gm. Trzeszczany, i uniewinnił Stanisławę Paterak, Józefa Filipczuka i Tadeusza Kusza, troje seniorów z Nieledwi oskarżonych przez wójta o pomówienie go i zniesławienie.

O konflikcie między wójtem gm. Trzeszczany Stanisławem Czarnotą, a seniorami z Nieledwi pisaliśmy w "Kronice Tygodnia" kilka razy. W marcu 2019 r. wójt wniósł do sądu prywatny akt oskarżenia. Trojgu seniorom zarzucił, że pomówili go o niepopełnione czyny i zniesławili. W przekonaniu wójta to „poniżyło go w opinii publicznej i naraziło na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania stanowiska wójta gm. Trzeszczany”. W ocenie wójta zniesławiające i pomawiające go słowa padły w audycji wyemitowanej na telewizyjnym kanale internetowym „Partiot 24”. Wypowiedzieli je Józef Filipczuk, radny gminy Trzeszczany, były piłkarz klubu sportowego Płomień Spartan-Nieledew i członek tamtejszej OSP, a także Stanisława Paterak, szefowa Klubu Seniora „Platan” w Nieledwi, oraz Tadeusz Kusz, senior z Nieledwi i były radny gminy Trzeszczany.

Czytaj także: Podwyżki w Trzeszczanach. Lepiej radnym i wójtowi 

21 maja Sąd Rejonowy w Hrubieszowie wydał wyrok w tej sprawie. Troje mieszkańców Nieledwi zostało uniewinnionych od zarzutów przedstawionych przez wójta w prywatnym akcie oskarżenia.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kastetami kaste
Kastetami kaste 23.10.2021, 19:35
Niewinni to byli też ci co szyby powybijali w zabytkowym dworku. Bo ktoś uznał ze dworek zabytkowy ale szyby nie. To kwestia sprawiedliwości sędziowskiej. Moim zdaniem Izba dyscyplinarna powinna być bo to co do teraz było to jak kasta lekarzy ze 1-2 nie oskarży o błąd w sztuce. Tak to sie praw nadzwyczajnych nadzwyczajne kasty dorobiły że człowiek jest na 3 miejscu po za opinią i kasą. Widac to po naszym marszałku

Pozostałe