Gm. Horodło: Są ze sobą od 50 lat na dobre i na złe

  • 22.10.2021, 07:06
  • par
Gm. Horodło: Są ze sobą od 50 lat na dobre i na złe
Dziewięć par z gm. Horodło świętowało 50-lecie małżeńskiego pożycia. Jubilatów uhonorowano medalami nadanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Uroczystości „Złotych Godów” zorganizowano 29 września w Horodle. Rozpoczęto je mszą świętą w intencji par jubilatów. W miejscowym kościele Świętego Jacka celebrował ją ks. Daniel Pachla, proboszcz tamtejszej parafii. Po mszy uczestnicy uroczystości przenieśli się do restauracji „Rusałka ” w Horodle. Tam wójt tej gminy Krzysztof Bożek wręczył parom jubilatów Medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie".

Prezydent RP nadał je parom które wspólnie przeżyły po 50 lat: Marii i Stanisławowi KarpińskimZofii i Zygmuntowi KowalczukomZofii i Edwardowi LaskoElżbiecie i Edwardowi MaciejewskimWandzie i Henrykowi PatkowskimAlicji i Ireneuszowi ZienkiewiczomKrystynie i Stanisławowi CedroWładysławie i Stanisławowi Nowaczewskim, oraz Elżbiecie i Stanisławowi Świecom. Jubilaci otrzymali także okolicznościowe dyplomy, życzenia i wiązanki kwiatów. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystościach Złotych Godów, medale dostarczono do miejsc zamieszkania.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe