Gm. Krynice: Są pieniądze, będzie droga

  • 22.10.2021, 06:06
  • wd
Gm. Krynice: Są pieniądze, będzie droga
To dobra wiadomość dla mieszkańców wsi Polany Namule i okolic. Gmina dostała 250 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na wykonanie ponad 250 metrów drogi w wąwozie w Polanach.

Pierwszy odcinek tej drogi wykonano dzięki wsparciu z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Wykonanie tego ma kosztować 350 tys. zł. MSWiA dało 250 tys. zł. Resztę gmina dołoży ze swojego budżetu. 

 – Początkowo nasz wniosek o przyznanie dofinansowania znalazł się na liście rezerwowej, ale teraz został zaakceptowany do realizacji – poinformował radnych podczas ostatniej sesji Rady Gminy Krynice wójt Jacek Wiśniewski. Podkreślił, że inwestycja ta jest bardzo potrzebna, ponieważ wąwóz prowadzi do okolicznych pól i kilku posesji, a jesienią i wiosną przejazd tą drogą jest dużym wyzwaniem. Trzeba tam zrobić podbudowę i położyć nawierzchnię z płyt betonowych. 

Teraz gmina zamierza wyłonić w przetargu wykonawcę prac. Oferty można składać do 15 października.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe