Wójt Turobina sądzi się ze strażakami

  • 20.10.2021, 06:30
  • Leszek Wójtowicz
Wójt Turobina sądzi się ze strażakami W grudniu minie 10 lat, jak OSP w Rokitowie otrzymała samochód. Wójtem gm. Turobin był wtedy Eugeniusz Krukowski.
Wójt gminy Turobin zażądał od nich wydania dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu, druhowie z OSP w Rokitowie domagają się od wójta oddania samochodu strażackiego. A że obie strony nie chcą ustąpić na milimetr, sąd – na wniosek jednej, jak i drugiej strony – rozstrzygnie, kto ma rację.

O strażakach z Rokitowa i ich konflikcie z wójtem gm. Turobin Andrzejem Koziną pisaliśmy na łamach „Kroniki Tygodnia” wiele razy.

Przypomnijmy, że kilka lat temu druhowie przekazali na rzecz gminy 18-arową działkę z remizą i sklepem, bo chcieli przeprowadzić remont swojej remizy. Gdy w ub. roku dowiedzieli się, że władze gminy chcą podzielić działkę i sprzedać jej część, zamknęli bramę wjazdową, uniemożliwiając właścicielowi sklepu dowóz towaru na zaplecze.

Czytaj także: GOK na górze, niżej – stróże

Na nic zdały się wezwania wójta do „zaprzestania naruszeń”. W końcu strażacy stracili swój samochód – wójt cofnął zgodę na użytkowanie forda transita przez OSP Rokitów, a następnie przekazał pojazd do naprawy. Choć samochód dawno opuścił warsztat, do Rokitowa nie wrócił. Wójt Turobina zwrócił się do zarządu jednostki o wydanie karty pojazdu i dowodu rejestracyjnego forda transita.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe