Zamość: Jest tor do zrobienia

  • 21.10.2021, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Jest tor do zrobienia Pomiędzy parkiem a kortami tenisowymi powstanie plac zabaw oraz skatepark.
Skatepark i plac zabaw powstaną pomiędzy Parkiem Miejskim a kortami tenisowymi przy ul. Studziennej. Oferty zostały otwarte, a miasto wkrótce wyłoni wykonawców. Nikt nie był za to zainteresowany budową toru modelarskiego na Plantach, dlatego przetarg dla tego zadania zostanie ogłoszony jeszcze raz.

Budowa i zagospodarowanie terenu rekreacyjno-sportowego to część realizowanego od zeszłego roku unijnego projektu „Rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu”, na który miasto pozyskało blisko 16 mln zł z funduszy unijnych oraz blisko 2 mln zł z budżetu państwa. Dokładnie chodzi o budowę pomiędzy parkiem a kortami tenisowymi placu zabaw z siłownią zewnętrzną. W jego sąsiedztwie ma powstać skatepark z prawdziwego zdarzenia z wyprofilowanymi przeszkodami i poręczami przystosowanymi do jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach. Trzecim elementem – na terenach fortecznych przy Bastionie VI – ma być tor modelarski, który będzie służył m.in. do rozgrywania zawodów zdalnie sterowanych modeli statków powietrznych, samochodów i pojazdów gąsienicowych.

Czytaj także: Będzie jeszcze piękniej. Są miliony na bastiony

Trzy w jednym

Kilka tygodni temu Urząd Miasta Zamość ogłosił przetarg (zamówienie składało się z trzech części), a 11 października odbyło się otwarcie ofert firm, które gotowe są do podjęcia zmiany terenów zielonych w centrum Zamościa na rekreacyjno-sportowe.

– Złożono 5 ofert na budowę skateparku i placu zabaw, nie było za to chętnych na wykonanie toru modelarskiego, dlatego jeszcze raz zostanie ogłoszony przetarg na to zadanie – informuje Tomasz Kossowski, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych UM w Zamościu.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bąró
bąró 22.10.2021, 14:44
plonka na prezydenta

Pozostałe