Zamość: Podpalacz punktu szczepień wciąż na wolności

  • 20.10.2021, 05:51
  • Mariusz Parol
Zamość: Podpalacz punktu szczepień wciąż na wolności
Policja wciąż szuka podpalacza mobilnego punktu szczepień przeciwko COVID-19 i budynku sanepidu w Zamościu. Ten, kto pomoże w ustaleniu i ujęciu sprawcy może liczyć na 10 tys. zł nagrody, wyznaczonej przez ministra zdrowia.

Minęły już 2 miesiące i nadal nie udało się ująć podpalacza, który w nocy z 1 na 2 sierpnia podłożył ogień w mobilnym punkcie szczepień przeciwko COVID-19 i stacji sanepidu w Zamościu. Sprawca najpierw wybił szybę w kontenerze mobilnego punktu szczepień na Rynku Solnym. Do wewnątrz wrzucił pojemnik w łatwopalną cieczą i podpalił. Ponad kwadrans później podobnie zrobił w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków. Tam wybił szybę w oknie w podpiwniczeniu i wrzucił pojemniki z łatwopalną cieczą. 

Czytaj także: Podpalacz punktu szczepień i sanepidu poszukiwany. Jest nowe nagranie

Obydwa popalenia zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Policja opublikowała te nagrania w sieci. Według ustaleń policji, sprawcą podpaleń prawdopodobnie jest mężczyzna, który uciekł przed przyjazdem służb. Podpalacz jechał na rowerze. 

Czytaj także: Podpalono punkt szczepień i siedzibę sanepidu w Zamościu (ZDJĘCIA, FILM)

– Wszystkie czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Wszczęła ona śledztwo w sprawie obydwu podpaleń. O  szczegółach i ustaleniach śledztwa może informować jedynie prokurator – poinformowała nas st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Co zrobiono do tej pory?

Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
brt
brt 20.10.2021, 13:04
A prezydent Zamościa już dawno mówił, że go namierzyli! Kłamał???? Znowu???

Pozostałe