Nie chcemy tu elektrowni!

  • 19.10.2021, 06:26
  • Maria Dec-Kiełb
Nie chcemy tu elektrowni! Ta elektrownia ma być jedną z największych tego typu elektrowni w Polsce.
Do realizacji tej inwestycji jeszcze droga daleka, ale mieszkańcy już mówią NIE

Na razie jest tylko umowa dzierżawy i wokół sprawy nic się nie dzieje, ale mieszkańcy wsi Zatyle, Szalenik i miasta Lubycza Królewska wolą dmuchać na zimne i uprzedzić fakty. Do gminy wpłynęła petycja przeciwko budowie elektrowni fotowoltaicznej we wsi Zatyle. A ta ma być ogromna, ponoć jedna z największych w kraju.

Czytaj także: Nie chcą masztu w środku wsi. Protestują

To nie jest tak, że my jesteśmy przeciwni odnawialnym źródłom energii. Tylko dlaczego akurat w tym miejscu? Tu się rodziła pszenica i buraki, a ma być martwe pole – mówi Teresa Kubiak-Różycka, sołtys wsi Zatyle, reprezentująca ponad 130 mieszkańców wsi Zatyle, Szalenik i Lubyczy Król., którzy podpisali się pod petycją. Podkreśla, że o tej inwestycji nikt mieszkańców nie poinformował, nikt o nic ich nie pytał. O rozstrzygnięciu przetargu na dzierżawę ponad 216 ha gruntu pod budowę elektrowni fotowoltaicznej dowiedzieli się – jak mówi – pocztą pantoflową, ze źródeł prywatnych. Uznali, że trzeba działać już, uprzedzić kroki, których być może później nie dałoby się już odwrócić. Stąd petycja do rady gminy (rada przekazała ją wg właściwości burmistrzowi), do wiadomości m.in. Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lub., Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, ARiMR w Lublinie, Ministra Rolnictwa.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dlaczego
dlaczego 24.10.2021, 18:28
a jakie jest tym razem problemy nie bo nie
Polak
Polak 25.10.2021, 06:54
Ludzie mają prawo nie chcieć
turbo dzidek
turbo dzidek 19.10.2021, 09:16
Ciemniaki, już niebawem będziecie przy świeczkach siedzieć, jeszcze będziecie błagać o takie inwestycje, jak prąd zdrożeje. " Bo kiedyś było" ale teraz nie jest kiedyś, nadchodzi nowe, za pare lat to będą was w skansenach pokazywać.
Polak
Polak 19.10.2021, 09:34
Tacy mało na poziomie ludzie nie powinni się w ogóle wypowiadać publicznie.
turbo dzidek
turbo dzidek 19.10.2021, 09:51
ty polaku robaku za to jesteś na poziomie, tyle, że podłogi. Wstałeś już z kolan?

Pozostałe