Przedszkolaki na przejściu granicznym w Zosinie

  • 18.10.2021, 11:08
  • Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Przedszkolaki na przejściu granicznym w Zosinie Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
W piątek, 15 października grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Hrubieszowie odwiedziła przejście graniczne w Zosinie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta na granicy i pierwsze spotkanie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej oraz straży granicznej.

Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy i zadaniami wykonywanymi przez funkcjonariuszy. Zobaczyły jak wygląda odprawa i kontrola celna podróżnych i towarów na granicy polsko-ukraińskiej. Dzieci dowiedziały się również jak prawidło zachować się podczas przekraczania granicy, co podróżni mogą zabrać ze sobą w bagażu osobistym, a jakich rzeczy przewozić przez granicę nie wolno.

Duże zaciekawienie wśród najmłodszych wzbudziła wizyta psa służbowego. Przewodnik psa zorganizował krótki pokaz jak wyszkolone są pieski, czego szukają i w jaki sposób są nagradzane za wykonywana pracę.

Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały upominki z logo KAS, m.in. kredki, cukierki, odblaskowe opaski.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Redukcja poborów dla MSW ni i dla MON Bo kto czołgami wiechał w miasta…
Redukcja poborów dla MSW ni i dla MON Bo kto czołgami wiechał w miasta ? 23.10.2021, 21:41
SG znając niektórych, dokształca się w przedszkolu, bo wujaszek czy kuzyn etat załatwił. To przedszkolaki wejdą w zakamarki, gdzie są fajki i pomogą SG, Chyba ze szkolae pokolenie WOP resortowo . hahhah. Boicie sie co redukcji poborów dla MON bo ich dzieci są w służbie? A MON bunt MSW powstrzyma hahahha
zmiana etatów
zmiana etatów 21.10.2021, 19:48
Aha a Policja w przedszkolu hmmm Powinni mieć liczone szkodliwe do służby. !!!

Pozostałe