Zamość: Rosną dęby przed pałacem

  • 16.10.2021, 09:45
  • ak
Zamość: Rosną dęby przed pałacem Fot. I LO Zamość
Przed Pałacem Zamoyskich w Zamościu, siedzibą I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego rosną dęby szypułkowe. Zasadzili je tegoroczni maturzyści z klasy III BG.

Młodzież była w tych ekologicznych działaniach wspierana przez wychowawczynię Agnieszkę Nańko oraz dyrektor Bożenę Krupę.

Akcja zorganizowana we wtorek, 12 października wpisała się w tegoroczne obchody Święta Drzewa. Akcję sadzenia drzew w naszym województwie zainicjował Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w porozumieniu z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie oraz kilkunastoma szkołami partnerskimi.

Poza zamojskim "starym" ogólniakiem w przedsięwzięciu brała też udział młodzież ze szkół w Lublinie, Niemcach, Krasnymstawie, Poniatowej, Świdniku, Lubartowie i Biłgoraju.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ach
ach 16.10.2021, 17:03
szkoda tylko ze dęby a nie np: Miłorząb czy jakies inne ciekawe drzewa, ktore jeszcze nie rosną w Zamosciu

Pozostałe