Tomaszów Lubelski: Mundurowi przejęli nielegalne papierosy

  • 15.10.2021, 09:00
  • sierż. szt. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski
Tomaszów Lubelski: Mundurowi przejęli nielegalne papierosy Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda znajdowała się w lokalu handlowym na terenie Tomaszowa Lubelskiego, którego właścicielem okazał się 63-letni tomaszowianin. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego szacowane są na około 7 tysięcy złotych.

Nielegalne wyroby tytoniowe ujawnili policjanci z Zespołu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Delegatura w Zamościu a także mundurowymi Placówki Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej.

Funkcjonariusze realizując ustalenia własne, dokonali przeszukania lokalu handlowego na terenie miasta, z uwagi na podejrzenie przechowywania tam papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, podczas wczorajszego przeszukania ujawnili blisko 400 paczek nielegalnych papierosów. Wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę około 7 tysięcy złotych. 63-letni tomaszowianin u którego znaleziono papierosy wkrótce usłyszy zarzuty.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Czytaj także: Służba celna podsumowała miesiąc. Było ciekawie

sierż. szt. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe