Profilaktyczne spotkania policjantów z najmłodszymi

  • 16.10.2021, 08:17
  • st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Profilaktyczne spotkania policjantów z najmłodszymi Fot. KMP Zamość
Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. W ostatnim czasie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odwiedzili dziećmi z przedszkola numer 6 oraz uczniów ze szkoły podstawowej numer 7. W czasie spotkania rozmawiali na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Starszy aspirant Dariusz Kuropatnicki spotkał się z przedszkolakami uczęszczającymi do przedszkola miejskiego numer 6 w Zamościu. Z najmłodszymi rozmawiał o bezpieczeństwie na drodze, podczas zabaw w domu oraz w trakcie wycieczek. Spotkania dotyczyło również kontaktów z osobami obcymi i zachowania w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Dodatkową atrakcją dla dzieci było spotkanie z policyjnym czworonogiem i jego przewodnikiem sierżantem sztabowym Arturem Lipskim. Pies zaprezentował swoje umiejętności a przewodnik opowiedział o wspólnej ich pracy.

Kuropatnicki spotkał się także z uczniami ze szkoły podstawowej numer 7 w Zamościu. Tu również tematem przewodnim były zasady bezpieczeństwa. W klasach I – III mówił jak należy postępować w obliczu różnych zagrożeń. Szczególną uwagę zwrócił na właściwe zachowanie się na drodze oraz w jej okolicach i zachęcał uczniów do noszenia elementów odblaskowych. Mówił też o zasadach poruszania się po jezdni w miejscach nieoświetlonych i w których nie ma chodników. Uczniowie usłyszeli również o specyfice policyjnej służby.  

st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe