Gm. Tomaszów Lubelski: Złodziejska szajka rozbita. Działało w niej 8 nastolatków

  • 13.10.2021, 10:59
  • ak
Gm. Tomaszów Lubelski: Złodziejska szajka rozbita. Działało w niej 8 nastolatków Fot. KPP Tomaszów Lubelski Policjantom udało się odzyskać część zrabowanego mienia.
Mają od 16 do 19 lat i spore szanse na poważne wyroki. Ośmiu nastolatków z gminy Tomaszów Lubelski, którzy wspólnie kradli namierzyli właśnie tomaszowscy policjanci.

– Do włamań dochodziło na terenie gminy Tomaszów Lubelski. Celem sprawców padały niezamieszkałe budynki, domy mieszkalne oraz pomieszczenia gospodarcze. Łupem sprawców padały natomiast różnego rodzaju elektronarzędzia, urządzenia elektroniczne, kosiarki, sprzęt muzyczny a nawet quad – informuje Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Kryminalni zajęli się sprawą i ustalili sprawców. To ośmiu bardzo młodych ludzi. Mają od 16 do 19 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy, w której kradli.

Czytaj także: Nastoletni złodzieje kradli sąsiadom elektronarzędzia

Część zrabowanych przez młodzieńców przedmiotów udało się odzyskać. Teraz trwa wyjaśnianie szczegółów działania szajki młodych złodziei, a także ról, jaką poszczególne osoby w niej odgrywały. Trzech sprawców usłyszało już zarzuty. Przyznali się do winy.

– Zgodnie z kodeksem karnym kradzież w włamaniem zagrożona jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast o losie osób nieletnich zadecyduje sąd rodzinny – podsumowuje Pawłowska.

Czytaj także: Gang nastolatków z Miączyna kradł po wsiach

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bez podpisu
Bez podpisu 13.10.2021, 18:24
Mam nadzieję że dostali już nauczkę.
Popis przed kolegami ,,a może się uda,,i nikt się nie dowie

Pozostałe