Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 03:38
Reklama

Koronawirus: Wojewoda zwiększa liczbę covidowych łóżek w szpitalach

Zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest coraz więcej. W szpitalach przybywa pacjentów, zdarza się, że miejsc zaczyna brakować. Dlatego na początku tego tygodnia wojewoda lubelski wydał decyzje o zwiększeniu liczby łóżek covidowych, a także przygotowaniu ich w tych palcówkach, gdzie dotychczas nie były potrzebne. To dotyczy również Zamojszczyzny.
Koronawirus: Wojewoda zwiększa liczbę covidowych łóżek w szpitalach

Autor: Fot. pixabay.com

– Wojewoda lubelski na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną na terenie województwa lubelskiego i proporcjonalnie do wzrostu zakażeń wirusem SARS-CoV-2 systematycznie rozwija w szpitalach bazę łóżek dla pacjentów zakażonych – informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody.

Dodaje, że chodzi o to, by "zachować bufor bezpieczeństwa łóżek dla pacjentów zakażonych, równocześnie maksymalnie zabezpieczając łóżka dla pacjentów niezakażonych oraz wykorzystując bazę łóżek w szpitalu tymczasowym, gdzie są leczeni pacjenci w lżejszym stanie". 

Czytaj także: Raport z 13 października - Lubelskie z największą liczbą zakażeń i zgonów

Już jakiś czas temu decyzją wojewody zwiększono liczbę miejsc dla chorych z infekcją COVID-19 w szpitalach w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim. Od 15 października łóżka covidowe mają zostać przygotowane również w szpitalu w Szczebrzeszynie. Ma tam być 26 miejsc na oddziale, jedno łóżko respiratorowe, a także 4 obserwacyjne.

Nowe łóżka covidowe są uruchamiane również w Radzyniu Podlaskim, a liczbę miejsc dla chorych zwiększono w tym tygodniu w szpitalach w Białej Podlaskiej, Rykach, a także w szpitalu tymczasowym w Lublinie.

Dzisiaj rano w szpitalu w Biłgoraju były 4 wolne miejsca (37 wszystkich), a w Tomaszowie Lubelskim na pacjentów czekało 9 łóżek (36 wszystkich). Wolnych miejsc nie było w ogóle w Lubartowie, Łukowie i Opolu Lubelskim, a także Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie i lubelskim Instytucie Medycyny Wsi. W Białej Podlaskiej wolnych miejsc było 10 na 97 wszystkich, natomiast SP Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie dysponował 5 wolnymi miejscami na 56 przygotowanych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1
Reklama
Reklama
Reklama