Zamość: Kolejne ulice na Starówce zamknięte

  • 12.10.2021, 14:42
  • ak
Zamość: Kolejne ulice na Starówce zamknięte Fot. pixabay.com
Te ulice o remont prosiły się od dawna. I doczekają się go, ale kierowcy i piesi muszą znów się liczyć z utrudnieniami w poruszaniu się po Starym Mieście w Zamościu.

Chodzi o remont ulic Staszica i Greckiej w Zamościu. W poniedziałek obie zostały formalnie jako plac budowy przekazane wykonawcy czyli firmie STRABAG. 

Czytaj także: Remont na przejściu w Hrebennem. Możliwe utrudnienia

Miasto poinformowało dzisiaj, że w ramach inwestycji mają zostać wykonane "roboty budowlane w branży architektonicznej i budowlanej, polegające na remoncie konserwatorskim". Ulica Staszica będzie odnawiana na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bazyliańską do skrzyżowania z ulicą Łukasińskiego. Natomiast na Greckiej prace będą prowadzone od skrzyżowania z Grodzką do skrzyżowania ze Staszica.

Po zakończeniu prac obie ulice będą wyglądać podobnie, jak wykonana już nawierzchnia ulicy Łukasińskiego. Zostaną pokryte kostką granitową.

Inwestycja wiąże się jednak z utrudnieniami. Staszica i Grecka zostaną od środy (13 października) zamknięte dla ruchu. Prace mają zakończyć się w pierwszej połowie grudnia.

Czytaj także: Wahadło na obwodnicy Zamościa. Są utrudnienia

Czytaj także: Stare Miasto w Zamościu jak plac budowy

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe