Zamość: Pomóż potrzebującym. Jest kącik rzeczy używanych i szafy ciepła

  • 13.10.2021, 08:06
  • ak
Zamość: Pomóż potrzebującym. Jest kącik rzeczy używanych i szafy ciepła Fot. pixabay.com
Nic nie powinno się marnować. Z tego założenia wyszli w zamojskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i uruchomili zapowiadany jakiś czas temu kącik rzeczy używanych. Są już dostępne także szafy ciepła.

Kącik funkcjonuje w PSZOK przy ul. 1 Maja 16 (przy oczyszczalni ścieków). Można tam zostawić coś, co nie jest nam już potrzebne, a komuś ma szanse się przydać. Każdy też może zaglądać do kącika i brać z niego to, co jemu akurat trzeba. Ani za pozostawianie tam różnych przedmiotów, ani ich odbieranie płacić nie trzeba. 

Zrobiło się zimno i to najlepszy moment, by powróci do szaf ciepła, czyli pojemników, w których można zostawiać jesienne i zimowe ubrania, by ktoś potrzebujący mógł z nich skorzystać. To nie jest idea w Zamościu nowa, ale nowa jest lokalizacja. W tym roku szafy stoją obok kącika używanych rzeczy. Czym można i warto się dzielić? To mogą być ciepłe kurtki i płaszcze, czapki, szaliki, rękawice obuwie zimowe, a także ciepła odzież dla dzieci.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe