Bełżec: Karp zdobył perłę

  • 13.10.2021, 07:09
  • Maria Dec-Kiełb
Bełżec: Karp zdobył perłę Anna Kuśmierczak-Kuceł z prestiżową nagrodą "Perły" .
W ub. tygodniu podczas targów w Poznaniu odbył się finał XX jubileuszowej edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Wręczano Perły – nagrody za najlepsze produkty regionalne. Jedną z nich otrzymało Gospodarstwo Rybackie Bełżec za karpia wędzonego.

Właścicielami Gospodarstwa Rybackiego "Bełżec" są Anna Kuśmierczak-KucełAntoni Kuśmierczak i Ireneusz Kuśmierczak. Gospodarstwo zajmuje się hodowlą ryb. Rocznie produkuje ich około 150 ton. Poza hodowlą ryb prowadzi też karczmę "Karpiówka", w której serwowane są dania z ryb.

Rodzinna firma Kuśmierczaków rozpoczęła działalność w latach 60. ub. wieku. Od 1988 r. funkcjonuje Łowisko Zatyle, a w 2015 r. powstała w Bełżcu "Karpiówka". Produkty z Gospodarstwa od lat są nagradzane w różnego rodzaju konkursach. I tak np. w 2017 r. Gospodarstwo Bełżec otrzymało podczas Jarmarku Galicyjskiego w Narolu tytuł " Ryby Roztocza".  

Anna Kuśmierczak-Kuceł do tej pory pamięta tę nagrodę. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe