Gm. Susiec: Nie nazywałbym się Naklicki

  • 15.10.2021, 06:03
  • Wioletta Dudek-Ruszel
Gm. Susiec: Nie nazywałbym się Naklicki Zbigniew Naklicki, wójt gminy Susiec
Wójt Suśca uspokaja mieszkańców. Nie zamierza rezygnować z budowy sali gimnastycznej w SP w Łosińcu.

W szkole w Łosińcu powstanie sala gimnastyczna. I to nawet wtedy, gdyby gmina musiała przez to zrezygnować z innej inwestycji. Wójt zapewnia, że wkrótce zostanie podpisana umowa z Ministerstwem Sportu na dofinansowanie budowy tej sali.

W gminie Susiec działają trzy szkoły publiczne (w Suścu, Łosińcu i Majdanie Sopockim) oraz dwie prywatne. Tylko szkoła w Łosińcu nie ma sali gimnastycznej. Dzieci latem lekcje wych.-fiz. mają na dworze, a gdy jest zimno i mokro na szkolnych korytarzach. 

Kosztorys mało aktualny

O to, by sala przy szkole powstała, gmina stara się już od kilku lat. Wnioski o dofinansowanie tej inwestycji składała wielokrotnie i dopiero w tym roku się udało. Gmina ma dostać 70 proc. dofinansowania z Ministerstwa Sportu, a to oznacza, że 30 proc. będzie musiała pokryć ze swojego budżetu. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Wioletta Dudek-Ruszel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe