Jubileusz seniorów z Tarnogrodu

  • 15.10.2021, 06:00
  • lew
Jubileusz seniorów z Tarnogrodu Tarnogrodzki Klub Seniora powstał w 1976 r., jako pierwszy w powiecie biłgorajskim.
Działającemu przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury Klubowi Seniora stuknęło 45 lat. Z tej okazji zorganizowano małą uroczystość.

Najpierw dyrektor TOK-u Renata Ćwik i burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec wyrazili głęboką radość ze wspólnego świętowania jubileuszu, a następnie gratulacje i upominki złożyli tarnogrodzkim jubilatom seniorzy z zaprzyjaźnionych klubów z Dołhobyczowa, Józefowa, Szczebrzeszyna i Zwierzyńca. Wyjątkowym gościem jubileuszowej uroczystości była Helena Zając, która 45 lat temu zakładała Klub Seniora.

Uczestnicy uroczystości mieli okazję obejrzeć krótki filmik, prezentujący 45 lat działalności klubu. – Była to chwila wspomnień i wzruszeń, pamięci o tych, którzy odeszli, ale i uśmiechu – zauważa Anna Seroka z TOK-u.

Tarnogrodzki Klub Seniora powstał w 1976 r., jako pierwszy w powiecie biłgorajskim. Była to bardzo licznie działająca grupa, skupiająca około 70 osób. Klub organizował wycieczki krajoznawcze, zabawy choinkowe oraz zapraszał do wspólnego świętowania Dnia Kobiet czy imienin klubowiczów. Oferował także działalność w różnych kołach zainteresowań oraz aktywny udział w zespołach artystycznych przygotowujących widowiska obrzędowe, wieczory autorskie, spektakle teatralne.

Obecnie klubowicze wspólnie spędzają czas wolny, organizując warsztaty rękodzieła artystycznego, spotkania integracyjne, edukacyjne. Corocznie przygotowują wieniec dożynkowy i reprezentują gminę na dożynkach powiatowych. Członkowie klubu uczestniczą w zajęciach aerobiku dla seniorów, wyjeżdżają na wycieczki, odwiedzają zaprzyjaźnione kluby, zapraszają na własne wieczorki integracyjne. Podczas tych spotkań seniorzy prezentują swoje umiejętności kulinarne i artystyczne, wymieniają się pomysłami i doświadczeniem, inspirują innych do działania, a przede wszystkim dobrze się bawią.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe