Zamość: Za „M” jak za zboże

  • 13.10.2021, 05:57
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Za „M” jak za zboże Nowe bloki powstają m.in. przy ul. Lipskiej.
Na Lubelszczyźnie droższy od Zamościa jest tylko Lublin.

Trwa boom na mieszkania. W Zamościu za metr kwadratowy „M” z rynku wtórnego trzeba zapłacić średnio 5 577 zł. Droższy jest tylko Lublin. Zapowiadana przez rząd ustawa o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym jeszcze ten popyt nakręci.

Czytaj także: TBS inwestuje. Będą nowe mieszkania

Rankomat przeanalizował ceny mieszkań z rynku wtórnego w miastach liczących minimum 50 tys. mieszkańców. Stawki w rankingu dotyczą średnich cen ofertowych za metr kwadratowy w II kwartale 2021 r. i pochodzą z portalu nieruchomości adresowo.pl.

Czytaj także: Zamość – twierdza otwarta na inwestorów

Spośród największych miast Lubelszczyzny Zamość – ze stawką 5 577 zł – ustąpił tylko Lublinowi. W stolicy województwa za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego trzeba zapłacić 7 443 zł. W Chełmie to z kolei 4 665 zł.

Ruch na rynku

– Jeśli chodzi o nasze zasoby, to w 99 proc. są to albo mieszkania spółdzielcze własnościowe, albo odrębna własność, dlatego do nas trafią tylko akty notarialne, a jest ich w ostatnim czasie naprawdę dużo – informuje Jerzy Nizioł, prezes SM im. W. Łukasińskiego w Zamościu. – Wynika z nich, że średnio mieszkania sprzedawane są po 4,5-5 tys. za mkw., ale zdarzają się droższe, nawet po 6 tys. zł za mkw. Ludzie dzwonią, czy spółdzielnia ma coś do sprzedania. Można się domyślać, że niektórzy uciekając przed inflacją, inwestują w nieruchomości.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elo
Elo 16.10.2021, 15:05
*** PIS
MR
MR 13.10.2021, 09:39
Zamość nie leży na lubelszczyźnie a na Zamojszczyźnie. Poziom dziennikarstwa pierwsza klasa! :D

Pozostałe