Kardynał Wyszyński patronem szkoły

  • 13.10.2021, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Kardynał Wyszyński patronem szkoły Tak obecnie wygląda szkoła w Gorajcu.
Taka była wola nauczycieli, rodziców i uczniów, a radni gminy Radecznica podjęli uchwałę.

To naprawdę wartościowy patron. Tak o ogłoszonym niedawno błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim wypowiadają się wszyscy. Prymas Tysiąclecia będzie patronował Publicznej Szkole  Podstawowej w Gorajcu. Uczniowie, rodzice i nauczyciele, księża i samorząd gm. Radecznica mają rok na przygotowanie się do uroczystości.

Czytaj także: Jubileusz druhów z Gorajca Starej Wsi

Wybór kardynała Stefana Wyszyńskiego na patrona naszej szkoły związany jest z chęcią przygotowania uczniów do świadomego uczestnictwa w życiu społecznym – informuje Wiesława Śliwińska-Wyłupek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorajcu.

Szkoła w Gorajcu powstała w 1916 r. z inicjatywy działacza koła Polskiej Macierzy Szkolnej Marcina Polaka. W 1920 r. uczyło się w niej 88 dzieci, natomiast w roku szkolnym 1930/1931 placówka stała się pierwszą szkołą siedmioklasową w gm. Radecznica. W 1954 r. – w wyniku prac społecznych – został oddany do użytku piętrowy, murowany budynek szkoły. W latach 90. szkoła została rozbudowana, a kilka lat później wybudowano przy niej salę gimnastyczną. Obecnie do szkoły uczęszcza 102 uczniów.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe