Hrubieszów: Fuszerka zgodna z normą?

  • 12.10.2021, 08:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Fuszerka zgodna z normą? Miejsce złączenia dwóch osłon z przewodem wysokiego napięcia owinięto taśmą samoprzylepną.
Hrubieszowianin zamierza przed sądem ubiegać się o zadośćuczynienie za wadliwy montaż paneli.

Na dachu domu Szymona Patkowskiego zamontowano panele fotowoltaiczne. Ale nie tak, jak ustalił to z firmą instalacyjną. Po naprawach reklamacyjnych w blaszanym dachu wywiercono 35 dziur i zaczopowano je metalowymi wkrętami. „Pozostawione wkręty nie będą powodowały przecieków, mogą mieć jedynie niewłaściwe walory estetyczne” – tłumaczy specjalista ds. reklamacji w firmie fotowoltaicznej.

Czytaj także: Spacer w buszu

Szymon Patkowski w tym roku zdecydował się na montaż instalacji fotowoltaicznej na swoim domu. Prace wykonano na początku czerwca.

Czytaj także: Nie chcą przystanku pod oknami

 – Zdecydowałem się po bardzo sprawnej i kompetentnej rozmowie z pracownikiem firmy fotowoltaicznej. Skutecznie mnie przekonał do zainstalowania fotowoltaiki. Niestety, po zakończeniu montażu okazało się, że wykonano go w sposób nie do przyjęcia. Na dodatek niezgodnie z ustaleniami. Przewód wysokiego napięcia (od paneli do licznika) został zainstalowany w sposób najgorszy z możliwych. Poprowadzono go w poprzek płaskiego dachu, gdzie gromadzą się duże ilości śniegu, przy wyjściu na dach nie zabezpieczono. Zabrakło osłony na przewód. Zesztukowany przewód zaklejono taśmą izolacyjną. To niedopuszczalne. Taśma szybko się zniszczy, będzie przeciekać woda. A to może powodować realne zagrożenie dla życia i zdrowia mojej rodziny. Monter stwierdził, że takie połączenie jest normą, oni tak to właśnie montują – relacjonuje Szymon Patkowski.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zylu
zylu Wczoraj, 11:58
to nie jest niski standard,to jest brak jakiegokolwiek standardu.to nie jest tania firma to jest firma której nie powino byc na rynku to wszystko tłumaczy Zesztukowany przewód zaklejono taśmą izolacyjną w poprzek płaskiego dachu
Hektor
Hektor Wczoraj, 18:01
To nie przewód został zesztukowany tylko osłona zewnętrzna przewodu.
Wet
Wet 12.10.2021, 20:29
Wyglada na to, ze tania firma to niski standard. Bylo wynajac lepsza firme.

Pozostałe