Rzeź owieczek. To sprawka wilków?

  • 12.10.2021, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Rzeź owieczek. To sprawka wilków? Wilk jest gatunkiem chronionym, sprawę bada Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.
Cztery owce zostały zagryzione na pastwisku, trzy znikły, a kilka innych do tej pory liże rany. Miejscowi uważają, że stado zostało zaatakowane przez wilki. Ludzie boją się chodzić do lasu na grzyby. – To mogła być robota nie wilków, ale psów – uważają specjaliści. Ich zdaniem tylko badania genetyczne mogą potwierdzić lub wykluczyć udział wilków w rzezi owieczek.

Stado owiec z Hoszni Abramowskiej (gm. Goraj) liczyło 13 sztuk. Na noc zapędzano je do owczarni, rankiem były wypuszczane na ogrodzone siatką pastwisko pod lasem. 25 września nie zdążyły dobrze naskubać się trawy. W niecałą godzinę po ich wypuszczeniu znajomy zaalarmował właścicieli, że ich spokojne owce dziwnie się zachowują, biegając jak oszalałe po całym pastwisku.

Czytaj także: Znaleziono martwego wilka. Kto zabił Kosego?

– Na miejscu znaleźliśmy martwego barana, który miał wyjedzony brzuch – wspomina właścicielka stada. – Trzy kolejne owce również nie żyły. One też były kąsane od dołu. Jedną próbowały wyciągnąć pod siatką, a więc tą samą drogą, którą dostały się na pastwisko.

Kto? Nie przesądza. – Moim zdaniem mogły to być wilki – mówi kobieta. – Widziałam jednego, jak uciekał. Był podobny do wilka. Przypuszczam, że nie był sam. Wszystko odbyło się szybko i cicho.

Czytaj także: Wataha w RPN zagrożona

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kronikarka tygodnia
kronikarka tygodnia 14.10.2021, 00:25
Matko święta,co za debil napisał ten załosny artykuł,zapewne jeden z wielu,których w tym pisemku zatrudniacie
Czytelnik
Czytelnik 14.10.2021, 14:53
A kto każe tobie czytać, erudyto
asia
asia 14.10.2021, 00:10
Patrząc na obecna sytuację w tym porypanym kraju,tytuł odpowiedni,zebyście jeszcze napisali co tu sie dzieje sprzedawczyki zamiast te bzdury wypisywac
Jan
Jan 12.10.2021, 11:17
Wałęsające psy trzeba niestety likwidować, byłem zaatakowany przez taką pare gdybym nie uciekł do samochodu by mnie pogryzły.
kasia
kasia 14.10.2021, 00:11
likwidowac trzeba takich idiotów jak ty,a od czego sa schroniska ???
Bertmon
Bertmon 15.10.2021, 11:25
Ty idiotko... Oby cię takie psy dopadły...najlepiej jak będziesz sama z dzieckiem na spacerze.

Pozostałe