Zamość promuje szczepienia kampanią #tomojwybor

  • 09.10.2021, 05:42
  • ak
Zamość promuje szczepienia kampanią #tomojwybor Fot. UM Zamość
Miasto Zamość rozpoczęło kampanię społeczną promującą szczepienia przeciwko COVID-19. Akcja #tomojwybor jest prowadzona m.in. w internecie, także na billboardach, planowana jest też mobilna ekspozycja z 31 planszami.

Wielkie plakaty już zostały rozwieszone w pięciu punktach miasta, na ul. Lwowskiej, Szczebrzeskiej, Legionów i Akademickiej. W nadchodzącym tygodniu ma ruszyć także „przenośna wystawa”. Ekspozycja składająca się z 31 plansz ma przez miesiąc zmieniać swoje lokalizacje w przestrzeni miasta. Kampania prowadzona jest również online na oficjalnych profilach Miasta Zamość.

Czytaj także: Ponad 170 szkół i przedszkoli na zdalnym nauczaniu z powodu koronawirusa

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono 33 osoby. Najmłodsza z nich ma 57 lat, najstarsza 100. Wszystkie zostały sfotografowane w ich najbliższym otoczeniu i odpowiadają na pytanie dlaczego się zaszczepiły.

 

 

 

"Autorytet i doświadczenie życiowe zamojskich seniorów sprawiają, iż możemy się wiele od nich nauczyć. Kampania nikogo nie zmusza do szczepień, ale pokazuje to, że każdy z nas decyduje o sobie" – przekonują pomysłodawcy akcji.

Podobną billboardową kampanię Zamość zrealizował wiosną. Plakaty promowały wówczas Punkt Szczepień Powszechnych, który uruchomiono w hali tenisowej OSiR. W równych punktach miasta pojawiły się wówczas plakaty z wizerunkami 6 różnych osób, które już się zaszczepiły lub deklarowały chęć zaszczepienia.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce - raport z 8 października

Do piątku (8 października) w Zamościu w pełni zaszczepionych zostało 47 procent mieszkańców. W naszym regionie lepiej wypada Hrubieszów - 49,9 proc. i Tomaszów Lubelski - 49,6 proc. Czwarte miejsce zajmuje gmina Horodło - 46,1 proc., a kolejne gm. Mircze - 45,8 proc., Dołhobyczów - 45,1 proc., Tyszowce - 44,5 proc., gm. Hrubieszów - 43,4 proc., Łaszczów - 43,4 proc., Werbkowice - 43,4 proc., Nielisz - 43,2 proc. Poza pierwszą dziesiątką jest miasto Biłgoraj, gdzie w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest tylko 42,3 proc. mieszkańców.

Na samym końcu listy gmin z dawnego województwa zamojskiego jest Tereszpol, gdzie zaszczepiło się ledwie 28,5 proc. osób, niewiele lepiej wypada Aleksandrów - 30,9 proc., Księżpol - 31,1 proc., Goraj - 31,4 proc., czy gm. Biłgoraj - 32,1 proc.

W skali całej Lubelszczyzny najlepiej w rankingu szczepień wypada Stoczek Łukowski - 54,9 proc., a za nim Puławy - 54 proc., Lublin - 53,7 proc., Dęblin - 53 proc., gm. Stężyca - 52,7 proc., Włodawa - 51,5 proc. oraz gm. Terespol - 50,4 proc.

Czytaj także: Pracownicy służby zdrowia szczepią się już trzecią dawką

Czytaj także: Szpitale zapełniają niezaszczepieni

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 22.10.2021, 15:39
kolejne pieniadze wyrzucone w bloto

Pozostałe