Hrubieszów: Rosyjski mają w paluszku. Uczniowie Staszica laureatami międzynarodowego konkursu

  • 08.10.2021, 09:00
  • ak
Hrubieszów: Rosyjski mają w paluszku. Uczniowie Staszica laureatami międzynarodowego… Fot. LO im. Staszica w Hrubieszowie
Wielki sukces uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Zajęli II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Języka Rosyjskiego.

Konkurs był organizowany pod patronatem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Edukacji i Nauki FR oraz Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia. Spośród 2200 uczestników z 24 państw do finału przeszło ośmioro młodych Polaków, w tym aż pięcioro z hrubieszowskiego Staszica.

Czytaj także: Burmistrz Hrubieszowa doceniła młodego tłumacza

Dominika Kicia w kategorii wokalnej przygotowała piosenkę „Ах, Россия!” Vladyslav Jushchuk w kategorii "Znawcy języka rosyjskiego, historii i kultury Rosji" rozwiązywał test. Iza Mrozowska, Amelia Pawluk i Paweł Jerzyna w finale pokazali fragment twórczości Michała Bułhakowa. Na deskach Hrubieszowskiego Domu Kultury zagrali spektakl „Зачем учёному жена?” („Po co uczonemu żona?”) na motywach tekstu pisarza z 1934-1936 roku „Иван Васильевич” i znakomitej komedii z 1973 roku pt. „Иван Васильевич меняет профессию”. Przedstawienie zostało nagrane i wysłane organizatorom. 

Ta prezentacja na tyle spodobała się jury, że uczniowie z Hrubieszowa zajęli drugie miejsce i zdobyli tytuł laureatów w kategorii teatralnej. 

Czytaj także: Brawo Patrycja! Rosyjski ma w paluszku

Czytaj także: Lekkoatletki ze Staszica czwarte w Polsce!

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Slawa  Gieroyom uraaaaaaa hahahhaha
Slawa Gieroyom uraaaaaaa hahahhaha 23.10.2021, 22:49
Tylu towarzyszy komunistycznych, regionalnych co reprezentowali PPR- PZPR . Brali czynny udział w pochodach 1- Majowych i działali przy domu Przyjażni Polsko - Radzieckiej. To była kiedzs elita, co rosyjskim kiedyś władała. Ja uczęszczałem za grubą kase na nic wówczas nie warte kursy angielskiego. Teraz widze rodzinka wschodnia daklej sie promuje. Dochodzi do tego ze członkowie IB Istriebitielnych batalionów udają partyzantów hahahha
sasza
sasza 23.10.2021, 22:19
Edu akurat z Rosyjskiego to sie nie dziwie
Edu
Edu 10.10.2021, 14:55
Konkursy z biblii i rosyjskiego:) to co jest potrzebne mlodzieży w przyszłości. Jeszcze plastyczne do tego. Szkoly średnie a chwalą się rzeczami jak przedszkola alno podstawówki? Może angielski i programowanie? Matematyka, informatyka? Co? Brak osiągnięć?
Towariszcz
Towariszcz 11.10.2021, 20:49
Czego ty wymagasz po Towariszczach.
Zainteresowany zainteresowaniem  jak  teraz  angielski w modzie
Zainteresowany zainteresowaniem jak teraz angielski w modzie 09.10.2021, 19:03
Może ci co Rosyjski był językiem ich dziadków , ojców itd zawodowo im sie przydawał.

Pozostałe