Akademia Zamojska patronem Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  • 11.10.2021, 05:03
  • Materiał nadesłany
Akademia Zamojska patronem Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Akademia Zamojska rozszerza swoją działalność. Oprócz prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów, uczelnia inicjuje i wspiera różne przedsięwzięcia. Akademia prowadzi m.in. zajęcia w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku, które są adresowane do młodzieży szkolnej. Od roku akademickiego 2021/2022 AZ objęła patronatem Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

- Uniwersytet Trzeciego Wieku jest społecznością ludzi, którzy pragną poznania prawdy, dobra i piękna. To ludzie, którzy bezinteresownie skupiają się na zdobywaniu wiedzy. Jest to inicjatywa niezwykle ważna i cenna dla Akademii Zamojskiej, gdyż pozwala ona rozpowszechnić w społeczności lokalnej ideę samej Akademii i jej pracę oraz zwraca uwagę na to, jak uniwersalny wymiar ma w ogóle akademia, jako uczelnia wyższa. Jest ona adresowana do każdego człowieka, który chce się rozwijać. Trzeba też podkreślić, że Uniwersytet Trzeciego Wieku skupia osoby, które już zdobyły wykształcenie, m.in. nauczycieli, lekarzy, prawników i wielu innych. Jest ośrodkiem życia, a zdobywanie wiedzy i poznawanie prawdy czyni człowieka nieustannie młodym. To wielki walor spotkań Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - mówi rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski.

Celem ZUTW jest aktywizacja intelektualna i fizyczna osób starszych. Podczas tegorocznej inauguracji roku akademickiego Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wykład inauguracyjny pt. "Rola edukacji w życiu Człowieka"  wygłosi rektor AZ dr hab. Paweł Skrzydlewski. Wydarzenie odbędzie się 11 października o godz. 11 w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe