Policjant w przedszkolu. Dzieci dużo się dowiedziały

  • 09.10.2021, 09:00
  • ak
Policjant w przedszkolu. Dzieci dużo się dowiedziały Fot. KMP Zamość
Jak przechodzić przez ulicę? Gdzie można bezpiecznie się bawić? Po co nam odblaski? Takie m.in. tematy poruszano podczas spotkania policjanta z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Zamościu.

Mundurowy opowiadał przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówił, jak groźne mogą być zabawy w okolicach drogi oraz niewłaściwe poruszanie się po jezdni lub poboczu. Przedstawił też przedszkolakom podstawowe znaki drogowe. Dużo czasu poświęcił na wyjaśnienie, jak ważne jest noszenie odblasków. 

– Dzieci wysłuchały również informacji na temat specyfiki pracy policjanta. Przedszkolaki żywo zainteresowane służbą w policji zadawały mnóstwo pytań i z zainteresowaniem słuchały odpowiedzi starszego aspiranta Dariusza Kuropatnickiego. Na zakończenie spotkania dzieciaki obejrzały policyjny radiowóz i obiecały, że postarają się, aby element odblaskowy stał się w ich rodzinach stałym elementem ubrania – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe