Eko nagroda dla Zamościa

  • 07.10.2021, 08:22
  • ak
Eko nagroda dla Zamościa Fot. UM Zamość
Miasto Zamość znalazło się w gronie laureatów konkursu Eco-Miasto 2021. Zostało nagrodzone za organizację miejskiej zieleni w kategorii miast poniżej 100 tys. mieszkańców.

Konkurs został zorganizowany przez Ambasadę Francji w Polsce oraz pozarządową organizację Centrum UNEPGRID z Warszawy.

Jak czytamy w komunikacie, doceniono projekty z zakresu błękitno-zielonej infrastruktury, m.in. pierwsze w województwie lubelskim ogrody deszczowe, zieloną klasę, łąki kwietne, a także edukację ekologiczną. Zamość, jako jedyne miasto w konkursie, otrzymał też wyróżnienie Ministra Klimatu i Środowiska za zazielenianie przestrzeni i aktywizację mieszkańców.

Czytaj także: Zazieleniło się przy zamojskiej Szóstce

Samorząd podkreśla, że nagrodzone działania były możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Polska Sieć Energie Cites, Fundacją Sendzimira, Castoramą Zamość i firmą Volvo.

Czytaj także: Kwietne łąki wokół murów Zamościa

Czytaj także: Miejskie łąki cieszą oko

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe