Gm. Telatyn: Już pół wieku po ślubie. Czas na złote gody

  • 06.10.2021, 13:00
  • Materiał nadesłany
Gm. Telatyn: Już pół wieku po ślubie. Czas na złote gody Fot. UG Telatyn
Siedem par małżeńskich z gminy Telatyn pod koniec września obchodziło piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli złote gody.

Szczególna to okazja do świętowania bo te wspólnie przeżyte 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Nie każdemu bowiem jest dane obchodzić tak piękny jubileusz z różnych przyczyn. Dlatego tak ważne jest, by takie okazje były w szczególny sposób doceniane. Dostojni Jubilaci w Gminie Telatyn to:

- Bogusława i Józef Aniołowie

- Teresa i Henryk Dziedzicowie

- Teodozja i Jan Gmitrukowie

- Elżbieta i Józef Głuszkowie

- Eleonora i Bogdan Leszczukowie

- Jadwiga i Stanisław Michalczukowie

- Kazimiera i Stanisław Pigielowie

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele filialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski, którą w intencji małżonków odprawił proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Żulicach ks. Andrzej Bastrzyk.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Urzędzie Gminy Telatyn, którą prowadziła kierownik USC w Telatynie  Anna Wawrzusik-Szaruga. W wydarzeniu tym oprócz małżonków uczestniczył wójt gminy Telatyn Dariusz Kozłowski oraz zaproszeni goście: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wiesław Cielica, Przewodniczący Rady Gminy Telatyn  Jarosław Romanowski oraz ks. proboszcz Andrzej Bastrzyk.

Były życzenia, kwiaty, dyplomy okolicznościowe oraz medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudę w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. Wręczył je wójt Kozłowski. Złożył również dostojnym jubilatom życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia wraz z  podziękowaniem za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Życzenia i listy gratulacyjne jubilatom przekazał również poseł Tomasz Zieliński i starosta Henryk Karwan. Szczególnie wzruszającym momentem było złożenie podziękowania sobie nawzajem przez współmałżonków.

Każdy jubileusz bowiem to szczególny moment w życiu człowieka, to przede wszystkim czas podsumowań ale również podziękowania za przeżyte razem lata. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół LTM Disco. Odśpiewano tradycyjne "Sto lat" i wzniesiono toast za zdrowie małżonków.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe