Gm. Uchanie: Będą dwie hale

  • 07.10.2021, 06:27
  • par
Gm. Uchanie: Będą dwie hale Czy trybuny stadionu w Uchaniach staną na przeszkodzie budowy hali sportowej?
Wójt chce wybudować halę sportową w Uchaniach, mimo że poprzednia wójt planowała wybudować ją w Teratynie – napisali do redakcji nasi czytelnicy. Wójt Leszek Czerwonka zapewnia, że zarówno w Uchaniach, jak i w Teratynie będzie hala sportowa. – Na tę pierwszą już mamy dofinansowanie, a wniosek o dotację na budowę drugiej już złożyliśmy – twierdzi.

W ubiegłym tygodniu napisali do nas czytelnicy "Kroniki Tygodnia" z gminy Uchanie. W liście podpisanym "Rodzice" czytamy: "Czy na pewno hala sportowa za wszelką cenę musi być w Uchaniach? Początkowo planowano jej budowę obok szkoły, ale działka okazała się zbyt mała. Gmina chciała zaciągnąć kredyt i kupić sąsiednią działkę, ale inwestycja nie wypaliła. Postanowiono więc, że hala powstanie na oddalonym o ok. 200 metrów od szkoły stadionie. Zniszczone zostaną znajdujące się tam trybuny i prawdopodobnie część boisk. Ten stadion wybudowano za kadencji poprzedniej pani wójt, za niemałe zresztą pieniądze". 

Dalej w liście tłumaczono, że w gminie Uchanie jest druga szkoła, w Teratynie. Bez problemu można tam postawić halę przylegającą do budynków szkoły. Jest już nawet projekt tej hali, gmina zapewne poniosła koszty opracowania dokumentacji. Teratyn znany jest z poparcia byłej wójt (Marii Gumieniak – przyp. red.) i to właśnie to jest powodem decyzji obecnego wójta o rezygnacji z budowy hali w Teratynie i forsowania na siłę pomysłu budowy hali w Uchaniach.

Cały artykuł dostępny w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lotny Ormowiec
Lotny Ormowiec 11.10.2021, 16:55
Niech budują to i minister i starościna wstęgę przetną i Józef przemowę walnie
Uchanie  czy nie Uchanie
Uchanie czy nie Uchanie 09.10.2021, 20:51
A to wieści z Uhań czy z Hrubieszowa bo chyba pokoje pomylilem albo typ z Uchań prowadzi ten portal
Thea31
Thea31 09.10.2021, 09:11
A komu ona będzie służyć jeżeli zostanie wybudowana na tym boisku? , a dzieci w szkole dalej nie będą mieć miejsca na zajęcia sportowe - nie wyobrażam sobie powrotu spoconych i zgrzanych dzieci szczególnie w zimie.
v
v 08.10.2021, 13:11
A jak tam szyby w Białowodach? Nie są zabytkowe?
Konserwator zabytków
Konserwator zabytków 09.10.2021, 20:53
w tym dworku co radny sie wymigał z ucieczki przed policją ?\ To zwykłe szyby nie podlegają pod prawo. HAHAHAH Robacttwo siedzi jako radni a Policja gra jak im zasiewają . Komuna ebana jak kiedyś!!!!!!!!!!!!!!
panjan
panjan 08.10.2021, 14:27
jeżeli Ty je zniszczysz to staną się zabytkowe i poniesiesz odpowiedzialność karną... no chyba, że masz takie możliwości jak rodzina cz. znajomości i pieniążki potrafią wiele zatuszować.

Pozostałe