Pomoc dla biłgorajskich druhów

  • 07.10.2021, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Pomoc dla biłgorajskich druhów Podpisanie umów i wręczenie czeków odbyło się w marcu. Program będzie kontynuowany.
Co trzecia jednostka OSP skorzystała w tym roku ze wsparcia finansowego udzielonego przez powiat biłgorajski. Program pomocowy będzie kontynuowany. Władze powiatu zarezerwują na ten cel w przyszłorocznym budżecie 130 tys. zł.

W zeszłym roku samorząd postanowił wesprzeć finansowo strażaków w ramach konkursu ofert na zadania planowane do realizacji w 2021 r. z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratowania i ochrony ludności. Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip podkreślał, że ten pilotażowy w skali województwa i prawdopodobnie kraju program ma na celu wesprzeć w działalności i wyposażeniu jednostki OSP. Druhowie mogli starać się o pieniądze na ćwiczenia i szkolenia, zakup sprzętu, ale też organizację konkursów. Do rozdysponowania było 130 tys. zł. W sumie wsparcie otrzymało 41 jednostek. Podpisanie umów i wręczenie czeków odbyło się w marcu. Dla przykładu – prawie 3 tys. zł otrzymała OSP w Babicach (gm. Obsza) na zakup specjalistycznych ubrań i obuwia, a 4,5 tys. zł otrzymała OSP w Biszczy na zakup lanc mgłowych.

Czytaj także: Biłgorajscy strażacy dostali nowy sprzęt

Drugie podejście

Program będzie kontynuowany. Do 7 października potrwają konsultacje nad projektem programu współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi na 2022 r. Po ich zakończeniu – na październikowej albo listopadowej sesji – program zostanie uchwalony przez radę powiatu. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie otwartych konkursów ofert (jednostka OSP będzie musiała mieć przynajmniej 10 proc. wkładu własnego). Rozstrzygniecie nastąpi prawdopodobnie pod koniec stycznia.

Czytaj także: "Swój" złodziej. Strażak ukradł strażakom kasę

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe