Oszukani na zakupach online

  • 05.10.2021, 15:09
  • st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Oszukani na zakupach online Fot. pixabay.com
Kolejni mieszkańcy powiatu zamojskiego robiąc zakupy za pośrednictwem internetu stracili pieniądze.

W miniony weekend 65-latek z Zamościa powiadomił policjantów, że został oszukany podczas robienia zakupów on-line. Opowiedział, że na portalu społecznościowym zobaczył ofertę sprzedaży popularnych kloców dla dzieci za kwotę ponad 300 złotych. Złożył zamówienie zakupu wypełniając formularz z danymi osobowymi, zaznaczając formę płatności przy odbiorze. Kilka dni później przyjechał kurier z przesyłką, paczkę odebrała i zapłaciła za nią żona zgłaszającego. Po powrocie do domu 65-latek zauważył, że pudełko z klockami w ofercie było zdecydowanie większe niż dostarczona paczka. To wzbudziło jego podejrzenia. Pokrzywdzony rozpakował przesyłkę i zobaczył w niej zabawkę do złożenia. Jednak nie była to zabawka z klocków, które zakupił i miała ona wartość zdecydowanie mniejszą niż ta, za którą zapłacił. Usługa została wykonana wiec 65-latek nie zdołał odzyskać pieniędzy, o oszustwie powiadomił policjantów.

W podobny sposób został oszukany również mieszaniec gminy Sułów, którego syn zainteresował się zakupem kurtki na portalu sprzedażowym za kwotę 350 złotych. Po uzgodnieniu warunków zakupu przesłał pieniądze na konto sprzedawcy. Po wpłacie kontakt z nieuczciwym sprzedawcą urwał się, nie odpowiadał on na wysyłane wiadomości, a jego konto zostało zablokowane.  Zakupiona kurtka nie dotarła do pokrzywdzonego. Nie otrzymał też zwrotu gotówki.

Wyjaśnieniem zgłoszonych oszustw zajmują się policjanci z zamojskiej jednostki i apelują o rozwagę oraz ostrożność podczas zakupów w sieci. Dokładnie weryfikujmy sprzedawcę czytając na jego temat komentarze umieszczane przez osoby, które korzystały już z jego usług. Korzystajmy jedynie ze sklepów sprawdzonych, które mają już swoją historię działalności.  

st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe