Gm. Stary Zamość: Na polu kukurydzy 37-latka uprawiała konopie

  • 05.10.2021, 12:06
  • ak
Gm. Stary Zamość: Na polu kukurydzy 37-latka uprawiała konopie Fot. KMP Zamość
Prawie 30 krzaków konopi w gospodarstwie należącym do 37-latki z gminy Stary Zamość znaleźli policjanci z Nielisza. W mieszkaniu kobiety natrafili też na marihuanę.

Kilkanaście dorodnych roślin, sięgających od 100 do ponad 200 centymetrów wysokości rosło na zagonie z kukurydzą. W ogródku 37-latki mundurowi znaleźli kolejnych kilka krzaków konopi. Szukali dalej i w bagażniku samochodu na podwórku natrafili na tekturowe pudełko z liśćmi oraz doniczki z nielegalnymi sadzonkami. Z kolei w domu kobiety znaleźli słoik z roślinnym suszem oraz młynek.

Czytaj także: Miał w domu krzaki konopi. Jeden był potężny

– Zabezpieczone przez policjantów z Nielisza krzewy oraz susz zostały przewiezione do komendy. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Łącznie policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 30 krzaków konopi innych niż włókniste, liście konopi o wadze 160 gram oraz kilkadziesiąt gramów marihuany – wylicza Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Właścicielka nielegalnych upraw została zatrzymana, trafiła do policyjnego aresztu. Przedstawiono jej zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, co zgodnie z polskim prawem jest zabronione i zagrożone odpowiedzialnością karną w wymiarze do 3 lat pozbawienia wolności. 37-latka odpowie również za posiadanie środków odurzających, za co można trafić do zakładu karnego również na 3 lata.

Czytaj także: Plantacje konopi w Łabuniach i w Miączynie

Czytaj także: Skonstruował labirynt z pustaków, żeby ukryć sadzonki konopi (ZDJĘCIA, FILM)

Czytaj także: Potężne krzaki konopi w warzywnym ogródku

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 06.10.2021, 20:32
Trzeba mieć mózg z materiału co baran torbę żeby to koło domu trzymać 🤣

Pozostałe