Tyszowce: Wybory przed świętami?

  • 05.10.2021, 07:00
  • Maria Dec-Kiełb
Tyszowce: Wybory przed świętami? Waldemar Warzocha nie jest już prezesem PUK w Tyszowcach. Jego miejsce zajął Paweł Kościołko, który w związku z tym musiał zrezygnować z mandatu radnego.
W Tyszowcach zmiany. Z pracy w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych Sp. z o.o. zrezygnował Waldemar Warzocha. Jego miejsce zajął radny Paweł Kościołko, a że nie może łączyć funkcji prezesa miejskiej spółki z funkcją radnego, potrzebne będą wybory uzupełniające do rady miejskiej.

Tyszowiecka rada miejska liczy 15 radnych. W tym 6, którzy startowali z Komitetu Wyborczego Wyborców Prawa i Sprawiedliwości (Jerzy Wincenty Gąsior, Sławomir Działa, Radosław Machlarz, Agnieszka Jaremczuk, Marcin Grzegorz Kawałko i Marcin Kułaj), 5 radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusza Zająca (Alicja Maria Lis, Małgorzata Stepuch, Andrzej Szachnowski, Michał Kaziuk, Mirosław Krzysztof Wronka), 2 radnych z Komitetu Wyborców Wyborców Andrzeja Podgórskiego (Antoni Czarnecki, Piotr Marszalec). Z własnego komitetu startował Jan Andrzej Jurkiewicz. Jedynym kandydatem Komitetu PSL, jaki dostał się do rady, był Paweł Mirosław Kościołko.

Czytaj także: Strażacy żądają przeprosin. Prezes PUK ich obraził?

Nudno, znaczy dobrze

Kościołko był jednym z najaktywniejszych radnych. Niemal na każdej sesji zgłaszał jakieś zapytanie do burmistrza. Wcześniej pytał mieszkańców Tyszowiec czy takowe mają.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?
? 14.10.2021, 20:43
Kolesiostwo i kasa to co nas podnieca w lokalnej polityce .
M W
M W 12.10.2021, 18:25
Lokalna mafia i układy a ludziska i tak zapłacą za ich stołki . Zaraz podwyżki będą za śmieci ,wodę i po co ten cyrk ?
Gal  anonim tyszwiecki
Gal anonim tyszwiecki 10.10.2021, 22:07
Fajnie w tym PUKu było za Waldka ,można na boku coś ukręcić ,pobimbać w pracy .Państwowa posada to luksus a nie jakaś Beta ,luz blus kasa na konto do ręki na lewo jak się koparko robi .Zmian nie ma co się obawiać ,nowy prezes też chłop z potrzebami i sekretarkę sobie też może przygruchać .Niech robi to ostrożnie i sam .Poprzednik był pewny siebie i miał kierownika do spółki . Następny rozdział opowieści może mieć tytuł ; NIE MA MOCNYCH NA UKŁADY W TYSZOWCACH . Czas do pióra Robert nasz rodaku ,temat gody książki .
Służba  porządkowa
Służba porządkowa 09.10.2021, 17:18
Nowy prezes musi zrobić porządek z uchosiami starego władcy śmieci .Szlachta Działa , Mac to oni tu mają władze drugiego stopnia . Kto ich zastąpi na stanowiskach ORMO zakładowe ? Miotła do porządków w ruch Pawle a będziesz mógł tu rządzić jak należy a nie jak poprzednik dyktator Wielki Blady Waldek .
układ
układ 07.10.2021, 09:50
Radny Globus będzie cicho siedział za stanowisko prezesa w PUK .Żona burmistrza ma pracę dyrektorki w szkole , tak wygląda układ rodzina koledzy na stanowiskach państwowych i spółek komunalnych .
Były  pracownik PUK  przed lat
Były pracownik PUK przed lat 05.10.2021, 22:58
Jakie podwyżki nas czekają ,zapewne w 2022 roku poznamy efekt zmian .Puk musi mieć strategie ekonomiczną na kilka lat inaczej nowy prezes to zmiana kosmetyczna . Waldemar Warzocha jaki był wielu go poznało przez 16 lat .Fakt że to przyjezdny ,ale afera przed lat pokazała oblicze jaki jest to człowiek . Paweł Kościołko ma swój elektorat ,rodzinę tutaj . Pytanie czy mieszkańcy miasta i gminy będą zadowoleni .Forum opinii jest goryczą prawdy o odchodzącym prezesie .Osoby publiczne muszą być czyste moralnie i uczciwe inaczej ich czas się kończy .
Głos rozsądku
Głos rozsądku 05.10.2021, 21:28
„Globus” tyle lat zarządzał Zarządem Dróg w Tomaszowie i Zarząd nie zdechł to i Puk nie zdechnie. Napewno ma pojęcie i doświadczenie. A Wy zacznijcie najpierw koło siebie robić ład. Trzeba było składać papiery a nie teraz pajacowac. Lepiej mieć kogoś zaufanego na takim stanowisku niż byle kogo, jeden już był.
Były  mieszkaniec
Były mieszkaniec 05.10.2021, 18:39
Układy i układziki tak jest tu i w całym kraju .Plus dla Szałabana za kopa dla zbocze...eńca Warzochy . Reszta sami swoi przy korycie ,Globus ma koryto na miejscu i nie będzie kwiczał w ucho Szałabana burmistrza jako radny .
Szwed
Szwed 05.10.2021, 10:51
Żona w szkole, kolega w PUK'u i tak to się kręci u naszego Pana Burmistrza.

Boże miej nas w swojej opiece.
Mieszkaniec J
Mieszkaniec J 05.10.2021, 10:28
Dlaczego prawda jest usuwana o Waldemarze .W byłym prezesie PUK ? Cenzura czy jaki ch....uujjj w tej Kronice wodę mąci .Prawdę mieszkańcy znają od lat a forum jest od tego aby pisać .Nich by jajka trzymał krótko to afery by nie było ,a Sławek to lubiał paliwo firmowe .Wszystko nie jest w porządku ,cenzura już wiele razy była i powraca jak za PRL .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.10.2021, 09:51
Po dobrym Panie jeszcze lepszy nastanie...
Przecież to było do przewidzenia że Burmistrz Tyszowiec weźmie na stanowisko kierownicze swojego kolegę.
Śmiech na sali.

Pozostałe