Tomaszów Lubelski: Strażacy dostaną nowy wóz. To będzie ford

  • 04.10.2021, 14:06
  • ak
Tomaszów Lubelski: Strażacy dostaną nowy wóz. To będzie ford Fot. KP PSP Tomaszów Lubelski Umowę w tej sprawie podpisali w zeszłym tygodniu prezes funduszu Grzegorz Grzywaczewski i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim Mirosław Michoński.
Rozpoznawczo-ratowniczego forda ranger z napędem 4×4 dostaną niebawem straży z Tomaszowa Lubelskiego. Zakup samochodu będzie dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Umowę w tej sprawie podpisali w zeszłym tygodniu prezes funduszu Grzegorz Grzywaczewski i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim Mirosław Michoński w obecności komendanta wojewódzkiego nadbryg. Grzegorza Alinowskiego. Nowy ford ma być kupiony do końca listopada i kosztować ponad 222 tys. zł. Dotacja WFOŚiGW wyniesie 50 tys. zł. 

Czytaj także: Strażacy ze Złojca mają nowiuteńki wóz bojowy

Wóz będzie przeznaczony do prowadzenia działań rozpoznawczo-ratowniczych podczas walki z pożarami, a także likwidacji miejscowych zagrożeń z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego oraz usuwania skutków klęsk żywiołowych. Korzystać z niego będzie 5 ratowników. Pojazd umożliwi im szybkie dotarcie na miejsce akcji, również jeśli konieczny będzie dojazd drogami gruntowymi, leśnymi duktami, po błocie, piachu czy terenach pokrytych śniegiem.

Czytaj także: Nowy wóz strażacki dla  druhów z Goraja

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe