Skręcał sobie w domu papierosy aż przyszła policja

  • 02.10.2021, 06:59
  • ak
Skręcał sobie w domu papierosy aż przyszła policja Fot. KMP Zamość
Za nielegalną produkcję papierosów odpowie 67-latek z gminy Sułów. Policjanci znaleźli u niego nie tylko gotowy produkt, ale też wszystko co potrzebne do jego wytworzenia.

To, że mężczyzna może zajmować się nielegalnym procederem ustali policjanci ze Szczebrzeszyna. Pojechali do 67-latka w czwartek (30 września) i przeprowadzili przeszukanie. 

– Odnaleźli tam tytoń i krajankę w ilości ponad 21 kilogramów. Mężczyzna posiadał także ponad 850 sztuk gilz papierosowych oraz elektryczną maszynkę służącą do wyrobu papierosów – wylicza Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Wytwarzanie papierosów na własną rękę jest nielegalne. Stanowi naruszenie przepisów ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności albo nawet roczna kara więzienia.

Czytaj także: Przemycali i handlowali, nielegalny biznes kwitł

Czytaj także: Miał fabryczkę papierosów. Do czasu

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rolnik
Rolnik 13.10.2021, 22:44
Mam troche ziemi i wiecie co posadze? Mak i tytoń i niech jakaś qurfa skarbowa mi przyjedzie hahahah
piepszone miejsce w świecie gdzie zachłanni chcą żyć sprzedając swoje…
piepszone miejsce w świecie gdzie zachłanni chcą żyć sprzedając swoje BMW i ebane złomy dla ludu VW 13.10.2021, 22:59
Słyszeliście chyba ze jabłka w cenie śmiecia sa i tańsze banany. Czy to normalne ze Polak porzuca gospodarke i jeżdzi zarabiac do niemca a w polsce jabłka regionalne tańsze niż ebane cytrusy? i tak ebana unia dba o ocieplenie klimatu ? Piepszony plan niemca zniszczyć Polske jaknie militarnie z sowietami to teraz gospodarczo. Plany wprowadzania kotłów gazowych i druga nitka sowieckiego gazu. Jednoczesny wzrost cen za niemiecki gaz ze wschodu o 200% Co to qurfa jest Ribentrop- Mołotow Markela i Koll - Pytin ?
mafia  ebana    z  ROYAL sie  przerzuciła  na  rolnictwo
mafia ebana z ROYAL sie przerzuciła na rolnictwo 13.10.2021, 22:50
w sumie to te qurfy skarbowe utrzymują sie z takich danin, a premie mają z obciążeń na tych co posiali coś bez koncesji. A czym jest ebana rządowa koncesja, kolejną prowizją dla dziadów urzędowych nakładaną na rolnika. No i jeszcze kurfy zarabiają na sprowadzaniu z zagranicy.
Złodzieje
Złodzieje 13.10.2021, 22:42
Japierd jak nerwa dostaje jak ktoś co piedoli ze stawia na to co polskie, jednocześnie to opodatkowuje, dopuszcza [przemyt masowy z Ukrainy a udaje głupa ze domorosłego producenta namierzył co uszczuplił organa skarbowe. Kogo co interesuje ze sobie tytoń posieje i fajki z nich zrobie bez ebanego udziału fiskusa?? Piedolona panstwowa mafia. Oddajcie mi qurfy odsetki z ZUS złodzieje co rozdają za słupki wyborcze
Pies ogrodnika
Pies ogrodnika 13.10.2021, 22:38
Podobno PiS stawia na domorosłe rolnictwo i sprzedaż bezpośrednią. To jak to sie ma do tych obietnic? Jak Wino zrobie ze swojej winnicy to doebie mi służba skarbowa? Widze że to dalej skarbowa bplandia a I chwalą sie z zysków z akcyzy i powstrzymania przemytu hahhaa Covid to powstrzymał a nie wy. Wy tylko chcecie doić ludzi jak wszyscy. I jaki cel ma w tym Polska jak przemysł tytoniowy nie jest już w naszych rękach ? Psy ogrodnika skarbowe ebane ?
Porohibicja!!!!!!!!!
Porohibicja!!!!!!!!! 11.10.2021, 21:27
Japierd wy naprawde nie macie zajęcia ze za takim czymś biegacie. Może obstawcie nwm LHS czy coś a nie kogoś co nie ma na fajki, a wy chcecie na nie zarobić scigając coś takiego. PS inwestuje w bimbrownice, i jak za ebanej prohibicji bede łamał prawo. A we francji legalnie spzedają wino bez akcyzy i zezwoleń. Piepszeni nadgoliwcy za punktacje i dodatki do poboów.
zorro
zorro 05.10.2021, 18:47
Żydowska pie....na władza wykonawcza.Potrzebny im w końcu kop w dupę na całe 100-u lecia z Naszego kraju.
Komendant Szczebrzeszyn
Komendant Szczebrzeszyn 05.10.2021, 07:20
Ja [email protected]@le komedia jak u Barei! Budżet państwa uszczuplony. I teraz tym się będą sądy zajmowały. I już im słupki wykrywalności skoczą. Durnie, po trzykroć durnie
Komendant komendantuy okęgu  Szczebrzeszyn
Komendant komendantuy okęgu Szczebrzeszyn 11.10.2021, 21:31
Wiesz co za dziady nadgoliwe to zóbcie jakiś potest czy coś. Jak sobie tak to pozwala
obywatel
obywatel 04.10.2021, 17:06
Policja odbzdetów a nie łapania oszustów na dużą skalę . A co oni potrafią ; złapać pijącego piwo ,rowerzystę pijanego i nic więcej .Złapcie Rozmusa i jego wałki odkryjcie to jest sztuka a nie emeryt z fajkami . Miłej lektury dla wydziału przęstepstw gospodarczych w Zamościu po takiej akcji godnej Bonda lub 007 .
Kolo
Kolo 03.10.2021, 06:25
Jak 2 lata temu albo 3 lata temu,grasowala w Szczebrzeszynie i okolicach banda zbirow i wlamywala sie do domow i mieszkan grabiac dobytek mieszkancow to gdzie wtedy byla policja,nawet jak mieli zgloszenie proby napadu to nawet nie przyjechali na interwencje...a nastepnego dnia tlumaczac sie bezczelnie ze takowego zgloszenia nie mieli,wstyd i hanba!!!Najlepiej zlapac rowerzyste na rauszu,starszego Pana ktory robi na uzytek wlasny papierosy bo to jest bezpieczne a podczas wlamania moze stac sie krzywda !!!
BEN
BEN 02.10.2021, 23:45
Panie komediancie na stacji Bortatycze wystarczy się przyczaić jedną nockę z pana pajacami i złapiecie całą ekipę która workami z wagonów wyciągają fajki na grube pieniądze anie dziadka z machorką
Ja
Ja 02.10.2021, 20:25
Wszystko drogie, nawet żeby sąsiadom sprzedawał, pewnie emeryt, kasy mało to i tak za to domu nie wybuduje a życia wg średniej krajowej dla mężczyzn niewiele mu zostało.
Super dokonanie, wstydziliby się.
Papierosy  i komedia  w Policji
Papierosy i komedia w Policji 02.10.2021, 20:03
Komendancie Policji w Zamościu co to za szopka ? Oszuści na dużą skalę Was nie interesują ? Znam sprawę w tle miliony złotych przękręt na szkodę obywateli i państwa ,a twoi podwładni kulą ogony .Coś mocno tu śmierdzi w tej Policji . Palenie głupa ważniejsze niż palenie kilku paczek fajek przez emeryta . Akademia Policyjna Zamojska to komedia a nie fachowość .
tomek
tomek 02.10.2021, 10:53
c.d. posta
Jeśli mogę coś podpowiedzieć bohaterowi powyższego artykułu, to wystarczy, że zezna, że tytoń kupił legalnie w sklepie i rozsypał w celu wysuszenia, może nie pamiętać w którym sklepie a paragonów nie ma obowiązku przechowywać. Ludzie, naprawdę nasza policja i nasze państwo takimi pierdoł@mi musi się zajmować? Większych problemów nie mamy?
tomek
tomek 02.10.2021, 10:45
Co to za bzdura?
Tytoń jest legalnie dostępny w sklepach, gilzy papierosowe, wkładki zapachowe, lub gilzy miętowe również. Towarem nielegalnym nie jest też nabijarka. Może być ręczna- koszt około 10 PLN lub elektryczna. Kogoś po prostu [email protected]ło.
Bonzo
Bonzo 02.10.2021, 09:23
Budżet państwa szczupleje muszą coś robić aby go zasilać. Jeszcze trochę to nie będzie można uprawiać warzyw i owoców. Człowiek na własny użytek produkował a nie na sprzedaż i nie ważne ile by tego miał. Zapłacił za to darmo nie dostał. Jakby chciał w sklepach kupić kilka wagonów to by było w porządku. 😤
 wyborca