Tomaszów Lubelski: 35 tys. zł strat po inwestycji w kryptowaluty

  • 01.10.2021, 11:30
  • st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski
Tomaszów Lubelski: 35 tys. zł strat po inwestycji w kryptowaluty Fot. pixabay.com
35 tysięcy złotych straciła 30-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego podczas inwestycji w kryptowalutę. Kobieta padła ofiarą manipulacji ze strony przestępców, którzy wyłudzili od niej dane osobowe oraz nakłonili do zainstalowania oprogramowania AnyDesk, który umożliwił zdalny dostęp do telefonu. Pamiętajmy, że chęć łatwego i szybkiego zysku często kończy się utratą sporej gotówki.

Swoją „przygodę” z inwestowaniem w kryptowalutę, 30-latka rozpoczęła około miesiąca temu, kiedy natrafiła na jedną ze stron internetowych przeznaczonych do inwestycji, na której podała swoje dane kontaktowe oraz wpłaciła około 1 tysiąca złotych, aby rozpocząć „handel kryptowalutami".

Czytaj także: Nigdy nie inwestowała, ale uwierzyła, że na kryptowalutach zarobiła

Następnie telefonicznie skontaktował się z kobietą mężczyzna z obcym akcentem, który twierdził, że do odebrania jest 19 tysięcy złotych zysku i żeby otrzymać te pieniądze, potrzebuje danych osobowych kobiety oraz konieczne jest zainstalowanie aplikacji AnyDesk na telefonie. Po tym jak 30-latka zalogowała się na swoje konto bankowe, zainstalowane oprogramowanie przechwyciło login i hasło do bankowości internetowej. Nieświadoma zagrożenia kobieta, podała mężczyźnie również kody autoryzacyjne do bankowości internetowej, które umożliwiły przestępcy wypłatę 16 tysięcy złotych z konta oraz zaciągnięcie pożyczki na kwotę 19 tysięcy złotych.

30-latka w wyniku oszustwa straciła 35 tysięcy złotych, a kontakt z „konsultantem” został zerwany.

Apelujemy o zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w sieci. Pierwszy kontakt z ofiarą następuje zwykle poprzez pocztę mailową, kontakt telefoniczny lub komunikator tekstowy. Oszuści nakłaniają do zainstalowania programu do zdalnego dostępu pulpitu i zalogowanie na konto bankowe, co umożliwia im nieograniczony dostęp do naszych oszczędności. Jeśli „konsultant” proponuje nam zainstalowanie oprogramowania typu AnyDesk, możemy być pewni, że to oszustwo!

Czytaj także: Naciągnęli kobietę na inwestycję. Straciła mnóstwo pieniędzy

Czytaj także: Zysk na kryptowalutach? Kobieta straciła 57 tys. zł

st. sierż. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe