Biłgorajscy leśnicy poległym bohaterom

  • 03.10.2021, 08:00
  • Materiał nadesłany
Biłgorajscy leśnicy poległym bohaterom Fot. Nadleśnictwo Biłgoraj
Przedstawicie Nadleśnictwa Biłgoraj wspólnie z Marcinem Romanowskim, wiceministrem sprawiedliwości oraz druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Aleksandrowa w ostatnich dniach września oddali hołd poległym bohaterom.

Ten wojenny cmentarz ofiar niemieckiego ataku położony jest w Sigle, między Góreckiem Kościelnym a Aleksandrowem Pierwszym. 14-17 września 1939 roku doszło tu do zaciętego starcia. W wyniku walk poległo 78 żołnierzy Armii Kraków, natomiast ok. 80 zostało rannych. Żołnierze Armii Kraków pod dowództwem gen. Bernarda Monda dzielnie powstrzymali niemiecki atak z nad rzeki Szum w okolicy wsi Aleksandrów.

 

Materiał nadesłany

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe